Apple’ın 6 Eylül’deki “Far Our” etkinliği sırasında yeni Apple Watch Ultra’yı tanıtmasından sadece birkaç dakika sonra, aklıma bir şey geldi. ultra iPhone. Ve sonra, sadece birkaç gün sonra iPhone 14 serisi duyuruldu, ünlü bahşişçi Mark Gurman ile çıktı sözde bir iPhone 15 Ultra hakkında bilgi… Gerçek şu ki, makul tahminleri bir kenara bıraksak bile, Apple’ın bir süredir Ultra markasıyla flört ettiği açık. dışında Apple Watch Ultra, ayrıca şu anda mevcut olan en güçlü MacBook Pro’ya güç sağlayan M1 Ultra adlı Apple yapımı bir işlemci var. Yani, ipuçları orada…

  • Apple M1 Ultra – şimdiye kadarki en güçlü Apple çipi
  • Apple Watch Ultra, şimdiye kadarki en güçlü Apple saati
  • Ve şimdi sızıntılar ve söylentiler, Ultra markasını taşıyan süper premium büyük bir iPhone’a işaret ediyor

Peki bu “Ultra” iPhone neye benzeyecek? Apple Watch Ultra gibi katlanabilir mi yoksa sağlam bir cihaz mı olacak? Belki sadece yeniden markalanmış bir iPhone 15 Pro Max veya tamamen farklı bir telefon? Herhangi bir söylentiyi söylemek veya inanmak için henüz çok erken olsa da, şu anda en olası seçeneklere bir göz atalım!

Oh, ve evet, eski Samsung telefonlarının havaya uçtuğuna dair sayısız rapordan sonra, şimdi Güney Koreli şirketin bir şey daha endişelenmesi gerekiyor – Apple’ın yeni ve göz korkutucu rakibi Galaxy S23 Ultra!

iPhone 15 Ultra nasıl görünecek – katlanabilir, sağlam, yeniden markalanmış bir iPhone 15 Pro Max veya ayrı bir model mi?

Kapının hemen dışında, iPhone 15 Ultra’nın katlanabilir bir telefon olma şansını ortadan kaldırmak oldukça güvenli.

Elbette, Apple’ın bir şey yapması bekleniyordu. katlanabilir iPhone bir süredir, ancak katlanabilirlerin artan popülaritesine rağmen, bu hala çok olgunlaşmamış bir ürün kategorisidir. Apple, şirketin gerçekten özel ve güvenilir bir şekilde gösterebileceği bir şey olmadığı sürece üstlenmek istemez. Aslında birçok kişi Apple’ın asla katlanabilir bir iPhone yapmayacağına inanıyor.

Sonra bir söz konusu olduğunda sağlam iPhone 15 Ultra, maceracılar ve beceriksiz dikizciler için bu ne kadar şaşırtıcı gelse de, Apple’ın kırılmaz bir iPhone üretmesi pek olası değildir ve o zaman şirket sizden tamir için yüzlerce dolar talep edemez.

Ayrıca, hiç kimse bir iPhone ile profesyonel düzeyde dalış yapmayı planlamıyor. Ancak tüm bunlar, iPhone 15 Ultra’nın aslında daha dayanıklı malzemeler kullanmayacağı anlamına gelmiyor (bununla ilgili birazdan daha fazlası).

Her neyse, elimizde kalan sadece iki seçenek:

  • iPhone 15 Ultra haline gelen, yeniden markalanmış bir iPhone 15 Pro Max
  • iPhone 15 Pro’dan oldukça farklı, süper premium, daha zengin özelliklere sahip bir iPhone 15 Ultra

Sektörü yıllarca takip etmeye dayanan eğitimli tahminim, Apple’ın daha fazla satması için bir cihazın adını değiştiren şirket olmayacağı yönünde. Çünkü öyle olsaydı, Apple şirketin adını değiştirirdi. iPhone 13 mini’ye iPhone 13 sonra iPhone 12 mini ticari olarak başarısız oldu. Ayrıca İnsanlar “Max”i daha iyi bir şeyle ilişkilendireceklerinden iPhone 14 Plus, iPhone 14 Max olarak adlandırılacaktı.

Periskop yakınlaştırma kamerası (ve USB-C?) ile daha dayanıklı, daha uzun ömürlü bir iPhone 15 Ultra yolda mı?

Ve bu nedenle, sözde bir iPhone 15 Ultra’nın arkasındaki tek mantıklı açıklama, bunun iPhone 15 Pro’dan tamamen farklı bir telefon canavarı olacağıdır.

Tedarik zinciri analisti ve sızıntı yapan Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple zaten iPhone 15 Pro Max’i iPhone 15 Pro’dan ayırmayı planlıyor (Bu noktada Kuo’nun iPhone 15 Pro Max’i iPhone 15 Ultra olarak adlandırmadığını unutmayın).

İlginç olan, Apple’ın iPhone model farklılaştırması konusunda kararsız kalması:

  • iPhone XS ve iPhone XS Max, bir tanesi daha büyük ve daha büyük bir pile sahip olması dışında temelde aynı telefondu.
  • iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, boyut ve pil açısından da aynıydı
  • iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro’dan daha büyük bir birincil kamera sensörüne ve daha uzun menzilli bir yakınlaştırma kamerasına sahipti
  • Özellikler söz konusu olduğunda iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max aynı
  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max de aynı

iPhone 15 serisi hakkında gördüğümüz tüm söylentilere ve sızıntılara göre artık Apple’ın iPhone 15 modellerinden en az birinin periskop zoom kamera ve yenilenmiş bir tasarımla gelmesi bekleniyor ve bu noktada, Bunun sözde iPhone 15 Ultra olması çok daha muhtemel görünüyor.

Apple’ın şu anki tasarımıyla ilgili yaşadığım iki sorun, telefonların giderek büyüyüp ağırlaşması ve estetik olarak iPhone’un şu anki arka görünümünün eski model telefonların yanında modası geçmiş görünmeye başlaması. Pixel 6 Pro ve Xiaomi 12S Ultra (Galaxy S22 Ultra’nın arka tasarımı gerçekten benim fincan çayım değil).

Bu nedenle, şu anki tahminim iPhone 15 Ultra’da ağırlık sorununu çözmeye yardımcı olacak ve aynı zamanda periskop yakınlaştırma lensi ve hatta daha büyük bir pil gibi daha fazla ve daha büyük bileşenler ekleme konusunda Apple’a daha fazla hareket alanı bırakacak bir titanyum çerçeve için. Ultra adına uygun.

İPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra’nın gerçek görünümü söz konusu olduğunda, tahminimce, tüm iPhone 15 modellerinin artık yeni Dinamik Ada’ya sahip olması beklendiğinden, her ikisinin de yeniden tasarlanacağı, yani tüm iPhone 15 modellerinin aynı görünmesi gerektiğidir. ön. Yeni bir arka görünüm, Apple’ın insanlara “bunların yeni iPhone’lar” olduğunu göstermenin tek yolu olacaktır.

iPhone 15 Ultra, Galaxy S23 Ultra ve Pixel 8 Pro için geliyor: Samsung, Google & Co’nun korkacak bir şeyi var mı?

Özetlemek gerekirse, Apple’ın yepyeni, daha dayanıklı bir tasarım, periskop zoom lens, daha uzun pil ömrü ve hatta USB ile gelebilecek kendi iPhone 15 Ultra ile süper premium amiral gemisi yarışına girmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. -C (ki buna hala inanmakta güçlük çekiyorum). Sözde bir iPhone 15 Ultra, Galaxy S23 Ultra (şimdiki telefona çok benzeyen bir telefon olacak Galaxy S22 Ultra), Pixel 8 Pro (hakkında hiçbir şey bilmiyoruz) ve kendisi tarafından onaylandıktan sonra 2023 ultra premium amiral gemisi yarışında karanlık at olarak şekillenen Xiaomi 13 Ultra. Xiaomi’nin CEO’su, telefonun 1 inçlik bir kamera sensörü getirerek küresel olarak piyasaya sürüleceğini söyledi.

Peki, Android’in endişelenecek bir şeyi var mı?

Evet tamamen! Apple, geçen yılki sayesinde zaten yeni bir hayran kitlesi topluyor. Bir pil canavarı olduğu ortaya çıkan iPhone 13 Pro Max ve şimdi Dynamic Island, şık göründüğünü düşünen birçok Android kullanıcısının dikkatini çeken şaşırtıcı özellik (en büyük hayranı değilim).

Android için tek iyi haber, Apple’ın ABD’deki iPhone 14 serisinin fiyatını değiştirmediği gerçeği göz önüne alındığında, iPhone 15 Ultra’nın artık daha pahalı olması çok muhtemel. Ayrıca, İngiltere, Almanya ve Polonya gibi dünyanın bazı bölgelerinde %15-25 fiyat artışları görülmesiyle birlikte, dünya genelinde iPhone fiyatları şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinde.

Eğer SAMSUNG, Google, Xiaomi & Co, fiyatlarını kontrol altında tutuyor, Apple’ın iPhone 15 Ultra ile rekabet etmek için sağlam bir zemini olabilir. Tabii ki, eğer bu hiç başarılı olmazsa.

telefon-1