İki perakendecinin çalışanları, Izvestia’ya mobil pil talebindeki keskin artıştan bahsetti. Bunlardan birinde 21-25 Eylül’de satışlar bir önceki haftanın ikinci yarısına göre dört katına çıktı.21-27 Eylül döneminde “Megafon”da talep bir önceki haftaya göre iki katından fazla arttı. Operatörün satış direktörü David Borzilov, kullanıcıların diğerlerinden daha sık olarak 10 bin mAh’den fazla kapasiteye sahip cihazları seçtiğini söyledi.

Bu dönemde, ancak 2021’deki aynı tarihlere kıyasla Citilink’te mobil pil satışları yaklaşık aynı miktarda arttı. “10 bin mAh ve 20 bin mAh ile mobil piller en popüler hale geldi. Harici pil alımlarının %80’inden fazlası bu kapasiteye sahip modellerden geldi“, – temsilcisini söylüyor.

Mobil pillere ek olarak, donanım kripto cüzdanları Ruslar arasında yüksek talep görüyor. Geçen hafta, satıcılardan biri Ozon’daki satışlarını üçe katladı. Buna karşılık, Ozon basın servisi, geçen hafta, bir önceki haftaya kıyasla, pazardaki kripto cüzdan satışlarındaki genel büyümenin %15 olduğunu kaydetti.

Uzmanlar, mobilizasyona tabi telefon sahipleri için öncelikle akümülatörlerin gerekli olduğuna dikkat çekiyor. Onlara göre, Rusya’dan para çekmek için kripto cüzdanları yurt dışına gidenlerle alakalı.

TelecomDaily CEO’su Denis Kuskov, AB’nin Rusları tüm kripto para işlemlerinden yasaklayabileceğine dair raporların ortasında donanım kripto cüzdanlarına olan ilginin daha da artacağını söyledi. 29 Eylül’de Bloomberg, Avrupa Birliği’nin yeni Rusya karşıtı yaptırımları arasında, Rusların sanal paralarını depolamak, Rusya Federasyonu vatandaşları için kripto cüzdanları ve hesapları açmak için Avrupa hizmetlerinin yasaklanabileceğini de bildirdi. Artık bir Rus tüzel kişiliği veya bireyi, AB’de açılan bir kripto cüzdanında 10.000 avroya kadar depolayabilir.

Büyük perakendeciler, kripto cüzdan satışlarının haftalık dinamikleri hakkında yorum yapmadılar – aynı zamanda, bu yıl bir bütün olarak onlara olan talebin önemli ölçüde arttığını belirtiyorlar.

Ruslar kripto cüzdanları ve mobil pilleri satın almak için koştu

M’nin bir temsilcisi, satışların zirvesinin, geçen yıla göre birkaç kat keskin bir artışla Mart ayında, II ve III çeyreklerde talebin devam ettiğini söyledi. Video – Eldorado. Pazarın basın servisi, 1 Ocak – 27 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında Wildberries’deki parçalı satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre altı kat arttığını belirtti. Ozon, bu yıl bu tür cihazlara olan talebin artmasından da bahsediyor. Temsilcisinin pazardaki geniş tekliflerini aramasının nedenlerinden biri.

Yılın başından beri, Ozon’daki kripto cüzdan yelpazesi önemli ölçüde genişledi – zaten Ocak 2022’de, ürün adlarının sayısı Aralık 2021’e kıyasla 7,7 kat arttı“, – İzvestia’ya Ozon’da anlattı.

Content-Review projesinin başkanı Sergey Polovnikov, güç bankalarının ve kripto cüzdanlarının bir eksiklik olmayacağına inanıyor. Uzman, bu gadget’ların büyük miktarlarda üretildiğini, perakendecilerin depolarında yeterince bulunduğunu belirtiyor. Ek olarak, kripto para birimi normal bir flash sürücüde saklanabilir – ve kesinlikle bunlarla ilgili herhangi bir kesinti olmayacaktır.

Ve en önemlisi, kısmi seferberliğin ilk günlerinde düğmeli telefonlar, harici piller vb. için keskin bir talep gözlendi, insanlar genellikle tüm bunları gelecek için satın aldı. Buna göre, talep yakında dengelenecek“, – diyor Sergey Polovnikov.genel-22