Tabletler için Google Play Store’un yeniden tasarlanmış bir arayüz içeren bir güncelleme aldığı bildirildi. Güncelleme, daha önce görülen her zaman görünür ray yerine sol üst köşede kullanıcı etkileşiminde görünen bir navigasyon rayı eklerken, ekran alanını boşaltmak için daha dar bir arama kutusu ve logo da içeriyor. Google şu anda daha büyük uygulama simgeleri için serbest bırakılan ekran alanını kullanıyor. Bir rapora göre yeniden tasarım, Play Store’u tabletler için tasarımı optimize eden ilk 20 Google uygulamasından biri yapıyor.

Play Store 32.5.16-21 sürümündeki en son güncelleme, tabletlerdeki deneyimi iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir tasarım getiriyor. bildiri 9to5Google tarafından. Güncelleme, uygulama mağazasının, kullanıcı etkileşimi üzerine düşen navigasyon rayı için hap şeklinde bir aktif göstergeden yararlandığını görüyor. Rapora göre bu yaklaşım, uygulama tasarımını daha kompakt hale getirirken boş alanı boşaltmayı amaçlıyor.

Google Play Puanları, bildirimler ve profil avatarı düğmeleri, 32.5.16-21 sürümü güncellemesinden önceki tablet tasarımında görüldüğü gibi sağda kalır. Rapora göre, uygulama listeleri veya Play Store’un herhangi bir bölümü açısından arayüzde başka görünür bir değişiklik yok.

Play Store’un dikey yönü artık telefonlar için uygulamanın sürümünde görülen kullanıcı arayüzüyle eşleşiyor, ancak yeni kompakt logo ve arama alanını kullanıyor.

Editoryal içerik artık yan yana oturan iki kart kullanılarak gösteriliyor. Yeniden tasarım, Google’ın tam genişlikte karuseller yerine kartları kullanacak olan Play Store’daki daha kapsamlı revizyonunun bir parçası olarak geliyor. Google’ın tabletler için bu tasarım değişikliğini yapma niyeti, geleneksel olarak görülen tam genişlikte atlıkarınca yerine kartlar şeklinde bir “Üst çizelgeler” bölümünü içeren bir oluşturma özelliğine sahip Google I/O 2022 konferansında halka açıklandı.

Ancak rapora göre, yeniden tasarlanan arayüz tablet cihazlarla sınırlı görünüyor ve şu anda hiçbir Chromebook cihazında görünmüyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8