Kumarla ilgili son drama ve abonelik geliri pastasından daha büyük bir dilim alma konusundaki tartışmalı kararı arasında, Twitch için dramatik birkaç hafta oldu. Şimdi şirket, flamalar için en kararlı takipçilerinden para kazanmanın yeni bir yolunu test ettiğini söylüyor. “yükseltilmiş sohbetler” Bu, görüntüleyenlerin bir sohbet mesajını vurgulamak için ödeme yapmasını ve belirli bir süre boyunca görünür kalmasını sağlar.

Twitch’in yükseltilmiş sohbetleri, YouTube’un “süper sohbetlerine” çok benziyor. Bu özellik gibi, daha fazla ödeme yapmak, mesajınızı daha uzun bir aralıkta öne çıkarır, 30 saniye için 5 dolardan başlar ve spot ışığında 2,5 dakika için 100 dolara kadar çıkar. Bu zaman aralıkları şu an için özelleştirilemez.

Twitch, yayıncıların çoğu içerik oluşturucunun abonelerinden aldığı tartışmalı 50/50 gelir payından değil, “vergiler ve ücretlerden sonra” yüksek sohbetlerden 70/30’luk bir gelir kesintisi alacağını belirtiyor. 80/20, diğer sohbet testi özelliklerinde denendi herhangi biri. Twitch’in, YouTube’un eşdeğer özelliğinde yaptığı kredi kartı işlem ücretlerini de karşılamadığını ve insanlar önce bit satın almak yerine doğrudan yüksek sohbetler satın aldığından, yaratıcının bu maliyeti üstleneceğini belirtmekte fayda var.

Twitch yükseltilmiş sohbet testi

Dört hafta boyunca devam eden ve şu anda doğada olan testteki yayıncılar, sohbette tezahürat düğmesinin yanında yeni bir şerit simgesi görecekler. Bu bir deneme olduğu için, Twitch iki sürüm çalıştırıyor: Biri sohbetin üst kısmında yükseltilmiş sohbetler içeriyor, diğeri ise video oynatıcının altında ücretli mesajlar gösterecek. Yükseltilmiş sohbetler bir kuyruğa girer ve diğer sohbetlerle aynı denetleme standartlarıyla karşı karşıya kalır. Test şimdilik yalnızca masaüstündedir, bu nedenle seçenek, denemenin geçerli olduğu kanallarda bile uygulamada görünmeyecektir.

Yükseltilmiş sohbet şimdilik sadece bir test, ancak izleyicilerin sohbette en sevdikleri yayıncılara ödeme yapmaları için daha doğrudan bir yol ve daha iyi veya daha kötüsü için tezahürat gibi bit (Twitch’in sanal para birimi) satın almayı içermeyen bir yol ekliyor.

genel-24