EGX 2022 sırasında, Sega’nın yaklaşmakta olan açık dünya Sonic oyunu hakkında biraz bilgi edinme fırsatım oldu. sonik sınırlar. Sıradan bir Sonic oyuncusu olarak düşük beklentilerle gittim. Çoğu zaman, 3D Sonic teklifleri tarafından hayal kırıklığına uğramak. Sonic Frontiers’ın ne kadar iyi göründüğüne hoş bir şekilde şaşırdığımı söylemekten memnuniyet duyuyorum. Açıklamama izin ver!

Sonic Frontiers’ı bilmeyenler için, franchise açık dünyaya gidiyor… bir nevi. Oynadıklarıma dayanarak daha çok yarı açık bir tasarım gibi görünüyor. Bu, her alanda anahtarlar, kaos zümrütleri ve daha fazlasını aradığınızı görür. EGX 2022’deki oynanabilir demo ile oyundan iki bölgeyi oynayabildim. Bu tamamen çevresel bulmacalarla yapıldı ve bunların çok basit olduğunu hissettim. Deneyebildiğim ikisi, heykelleri sıraya dizmek ve yine çok basit görünen bir sırayla taş höyüklerin etrafında koşmaktan ibaretti. Haritayı genişletip yeni alanlar buldukça biraz daha zor hale gelmelerini umuyoruz.

Haritanın ne kadar büyük olduğundan emin değilim ama bulunduğum bölge sırları saklayacak ve keşfedecek çok şeyi olacak kadar büyüktü. Rastgele bir sandıkta dolaşan bir kaos zümrüdü buldum. Bir sıçramayı yanlış hesaplamadan bulamazdım, alanın bir tarafında, diğer tarafta bir patron dövüşünün kilidini açan bir anahtarı etkinleştirebilir ve bu da size bir portal anahtarı vererek bir bonus seviyesinin kilidini açabilir.

Her şey birbirine bağlı hissediyor, bu da bir sonraki adımda ne bulacağınızı asla bilemeyeceğiniz izlenimine yol açıyor. Breath of the Wild’daki keşif duygusuna biraz benzer. Görünüşe göre haritanın herhangi bir yerinde bir anahtar, zümrüt vb. bulabileceğimi bilmek. Her köşeye bakmak ve her kutuyu kontrol etmek istememi sağladı. Harika bir şeyin kilidini açmaları durumunda yapamayacağım şeylerle etkileşime girmeye çalışıyorum. Bir süredir bir oyunda bu hissi yaşamadım ve Sonic için uzun zaman oldu..

Sonunda bulduğunuz anahtarlar, sizi daha geleneksel raylar üzerinde 3D Sonic seviyelerine taşıyan portalların kilidini açmak için de kullanılabilir. Bunlar herkesin zevkine uygun olmayabilir. Kısa süremde çok keyifliydiler. Oyunun temposunu değiştirmek için bu seçeneğe sahip olmak güzeldi.

Sonic Frontiers Image-05

Şimdi vites değiştirelim ve dövüş ve beceriler hakkında konuşalım. Savaş biraz basit olsa da iyi hissettiriyor. Görünüşe göre bir saldırı düğmeniz var (Xbox Controller’da X); ancak, düşmanları sersemletmeme izin verdiğim bir yetenek. Bir veya daha fazla düşmanın etrafında daire çizerek koşarken Y düğmesini basılı tutmak bunu başarır. Çarpıcı düşmanlar ve onları Devil May Cry tarzı kombinasyonlar için açıyor. Oynadıklarımdan yola çıkarak savaşın ne kadar derinliğe sahip olduğunu göreceğiz, bu iyi bir başlangıç.

Umarım, yetenek ağacı, bazı yeni savaş seçenekleri ve geçiş seçenekleri ekleyerek bu derinliği sağlayabilir. Geçişten bahsetmişken, ne beklemeniz gerektiğiyle ilgili. Hız, Halkalar, Raylar ve Daha Fazlası!

Sonic Frontiers Image-01Sonic Frontiers Image-01

Belirli yeteneklerin kilidi açılana kadar belirli alanlara erişilemiyor gibi görünüyordu. Boş bırakılan bir yetenek ağacı vardı, bu yüzden kaç tane beceri olduğu hakkında yorum yapamam, çünkü sadece savaş için sersemletme yeteneğini açabildim. Arkadaşımın girdiği bir mini patron dövüşünü görmeliyim. Gerçek bir kuleydi! Anında hissettiğim… kuleler, Breath of the Wild’dan Guardians’ın Sonic Frontiers versiyonu olabilir. Ben buna razıyım!

Sonic Frontiers patron dövüşüSonic Frontiers patron dövüşü

Sonic Frontiers ile sadece kısa bir zamanım oldu, ancak Sonic’in Breath of the Wild ile tanışıyor gibi görünmesine rağmen oynadığım şeyden keyif aldım. Sonic kendini hiç bu açık alanda olduğu kadar evinde hissetmedi. Öyle ki, düşük faizden kesin satın almaya geçtim. Bu daha açık ortamda keşif duygusu, daha fazlasını görmek istememe neden oldu. Sonuçta ne kadar daha fazlası savaşın ve geçişin derinliğine bağlı olacaktır. Umarım, tam oyun bu umut verici erken işaretleri sunar. Olursa, demo beni şaşırttığı kadar sizi de şaşırtabilir.

Sonic Frontiers, 8 Kasım 2022’de Xbox, PlayStation, Switch ve PC’de yayınlanacak.oyun-4