ED, FEMA ihlali nedeniyle Çinli mobil şirket Xiaomi'nin 5.551 Rs crore mevduatına el koydu

altındaki yetkili makam Döviz Yönetimi Yasası (FEMA), Çinli cep telefonu üreticisinin 5,551 crore değerindeki mevduatına el koyma emrini onayladı XiaomiED, Cuma günü yaptığı açıklamada, Hindistan’da bugüne kadar dondurulan en yüksek miktar olduğunu söyledi. bu İcra Müdürlüğü (ED), 29 Nisan’da FEMA kapsamında el koyma emri çıkarmış ve daha sonra ülkedeki döviz ihlallerini düzenleyen yasa gereği yetkili merciin onayına göndermişti.

Emir, FEMA’nın 37A bölümü uyarınca, Xiaomi Teknoloji Hindistan Özel Ltdfederal ajans yaptığı açıklamada söyledi.

“Bu, Hindistan’da bugüne kadar otorite tarafından onaylanan en yüksek el koyma emridir.

Yetkili, 5.551,27 crore Rs’ye el konduğunu teyit ederken, ED’nin 5,551,27 crore’ye eşdeğer dövizin Hindistan’dan transfer edildiğini tutmada haklı olduğuna karar verdi. Xiaomi Hindistan yetkisiz bir şekilde ve FEMA’nın 4. Bölümüne aykırı olarak grup kuruluşu adına Hindistan dışında tutuluyor” dedi.

Yetkili makam ayrıca, telif ödemesinin Hindistan’dan döviz transfer etmek için bir araçtan başka bir şey olmadığını ve aynısının FEMA hükümlerinin “açık ihlali” olduğunu belirtti.

Xiaomi, ülkede MI markası altında bir cep telefonu tüccarı ve distribütörüdür ve Xiaomi Hindistan, Çin merkezli bir şirketin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur. Xiaomi Grubu.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9