Tony Blevins yan koltukta başka bir kadının yanında mavi takım elbise ve sendika jack gömlek ile bir arabada oturuyor.

Apple’ın satın alma başkan yardımcısı Tony Blevins, ne iş yaptığı sorulduğunda, “Zengin arabalarım var, golf oynuyorum ve büyük memeli kadınlardan hoşlanıyorum” dedi.
Ekran görüntüsü: DanielMac/TikTok

Bir teknoloji şirketi yöneticisini düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şey nedir? Açık mavi bir takım elbise giyen ve bir Mercedes-Benz’i fazla zorlamadan “kadınları okşamak” diye bağıran bir adam mı? O zaman evet, yerindesin. Aferin.

TikTok içerik yaratıcısı Danial Mac, pahalı arabalardaki insanlara geçim kaynakları hakkında sorular soruyor ve yanıtlarını platformda yayınlıyor. İçinde artık viral video 5 Eylül’de piyasaya sürülen bir adam, bir Mercedes-Benz SLR McLaren’da California, Pebble Beach’teki bir araba fuarına yanaşıyor. Geçimini sağlamak için ne yaptığı sorulduğunda adam şöyle cevap verdi: “Zengin arabalarım var, golf oynuyorum ve büyük göğüslü kadınları okşuyorum.” Videodaki adamın Apple’ın satın alma başkan yardımcısı Tony Blevins olduğu ortaya çıktı.

Yöneticinin teknolojide hikayeli bir kariyeri var. Bloomberg raporlar. Blevin’s, Qualcomm ve Intel ile modem görüşmelerinde etkili oldu ve yakın zamanda Globalstar ile bir uydu anlaşması yaptı. 2020 yılında profil The Wall Street Journal tarafından Blevins, şirket için pazarlık anlaşmalarına yönelik küstah tavrıyla biliniyordu. WSJ’nin raporuna göre, şirkette bazen “Blevinator” olarak biliniyordu.

Apple’ın bir soruşturma yürüttüğü ve yöneticiyi, Apple’ın tedarik zinciri operasyonlarında çalışan birkaç yüz çalışanı denetleyen ofisinden çıkardığı bildirildi. Apple, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak şirket Bloomberg ile Blevins’in iPhone üreticisi ile 22 yıl sonra şirketten ayrıldığını doğruladı.

Apple, kendi tedarik zincirleri üzerindeki otoriter kavrayışını pekiştirmek için çok çalıştı ve Blevins bu çabanın önemli bir parçası oldu. Ama tıpkı diğer birçok büyük teknoloji şirketi, Apple, tedarik zinciri sıkıntılarının ve yavaşlayan pazarların zararını hissetti. Temmuz ayına ait raporlar, şirketin düşündüğünü gösteriyor işe alımları yavaşlatmak.

Bu, neredeyse her operasyon düzeyinde cinsel taciz iddialarını görmezden geldiği suçlamalarına saplanan bir şirket için özellikle kötü bir bakış. Bir son rapor, şirkette çalışan veya çalışan bir düzineden fazla kadınla yapılan röportajlara dayanarak, Apple’ın insan kaynakları departmanının cinsel taciz suçlamalarını rutin olarak onaylamadığını kaydetti. bu #AppleToo hareketişirketin çalışanları tarafından hem perakende hem de kurumsal olarak örgütlenen şirketin kötü oyuncuları hesap verebilirlikten koruyan bir “gizlilik kültürüne” sahip olduğunu savunuyor.

Blevinator, son zamanlarda kendilerini yüksek profilli bir fiyaskoda bulan tek Apple yöneticisi değil. 2010’dan sonraki on yılın çoğunda Apple’ın en iyi avukatlarından biri olan Gene Levoff, suçlu bulundu Bu yılın başlarında içeriden öğrenenlerin ticaretinegenel-7