Twitter'ın yeni video atlıkarıncasının Keşfet etiketinde nasıl göründüğüne bir örnek.

Sonunda, Twitter ve TikTok BU KADAR farklı değil, değil mi?
resim: Jody Serrano / Gizmodo / Twitter

Sosyal medya şirketlerinden şunu istemek çok mu fazla? ortaya çıkmak ile birlikte yeni bir şey? Görünüşe göre öyle, çünkü hepsi rakip TikTok’un her hareketini kopyalamaya kararlı. En yeni taklitçi Twitter. Evet, o Twitter, zihinsel listenizdeki “havalı” veya “ilginç” videoları izlemek için gidilecek en son platform.

Perşembe günü Twitter, video yayınlarına çok daha fazla benzeyen iki yeni güncelleme yayınladı. Instagram makaralarıMeta’nın TikTok kopyası, resmi çizgi özellikler olmasına rağmen, “neler olduğunu bulmayı ve izlemeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için” tasarlandı. blogunda söyledi. Şirket, taklitçi yöntemlerini haklı çıkarmanın bir yolu olarak, “Twitter’da paylaşılan videoların her yıl milyarlarca birleşik görüntüleme aldığını (bu, milyarlarca “b” ile birlikte)” belirtmek için çaba sarf etti. Tamam Twitter, sana inanıyorum. Emin değil Elon Musk yapacak ama yapmazsın bakım bu adam ne düşünüyor, değil mi?

Zaten Twitter uygulamamda ortaya çıkan ilk güncelleme, platformun “Keşfet” sekmesindeki “Sizin için” bölümüne yeni bir video atlıkarınca bölümü ekliyor.

Twitter'daki Keşfet sekmesinde artık sizin için bir video bölümü var.

Atlıkarıncada bir sürü rastgele video keşfettim. Bir süre oraya tekrar gitmem.
resim: Twitter’ın izniyle

Twitter’a göre, video carousel, beğenebileceğiniz trend videolar ve videolar içerecek. Şu anda belirli ülkelerde iOS ve Android’de Twitter uygulamasını İngilizce olarak kullanan kişiler tarafından kullanılabilir.

Şirket, blogunda “Yeni video karuselimiz ile artık ilginizi çekebilecek Tweetler ve Trendler’in yanı sıra beğendiğiniz daha fazla videoyu kolayca bulabilirsiniz” dedi. “Twitter’da paylaşılan en popüler videolardan bazılarını keşfetmek için Keşfet sekmesini açmanız yeterli.”

İkinci olarak Twitter, kullanıcı beslemelerinde görünen videolar için bir özellik de ekledi. Onlara tıkladığınızda tam ekran videolara ya da Twitter’ın “sürükleyici görüntüleme” dediği TikTok’ta gördüğünüz gibi genişleyecekler.

Ama bekleyin, izlediğiniz videoyu bitirdikten sonra daha da fazla tam ekran video izlemek isterseniz ne olur? Sürükleyici izleme modundayken, basitçe yukarı kaydırarak Twitter’da video izlemeye devam edebilirsiniz. Bu, uygulamanın size yeni videolar gösterecek olan video keşif özelliğini etkinleştirecektir. Keşfet sekmesindeki atlıkarıncada video izlerken de aynı şeyi yapabilirsiniz.

Sürükleyici izleme modundan çıkmak için ekranın sol üst tarafında bulunan geri ok simgesine tıklayın. Aşağıda neye benzediğini görebilirsiniz.

Sürükleyici modda veya tam ekrandaki bir videonun Twitter'da nasıl görüneceğine dair bir örnek.

Merhaba TikTok—Yani, Twitter.
resim: Twitter’ın izniyle

Feed’deki sürükleyici görüntüleme ve keşif özellikleri henüz tüm kullanıcılara sunulmadı, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter uygulamasını iOS’ta İngilizce olarak kullanan kişilere gösterilecek.

Daha önce bahsettiğim gibi, Keşfet sekmesindeki yeni video atlıkarıncasını denedim, ki bu kesinlikle bir şeydi. Çeşitli cosplay videoları (her ne kadar cosplayin çok havalı ve eğlenceli olduğunu düşünmeme rağmen normalde bununla ilgili videolar izlemiyorum), oyun yayınları ve basketbol videoları da dahil olmak üzere kişisel olarak asla izlemeyeceğim şeylerle doluydu.

Bütün bunlar, insanların gerçekten kullanmak istediği bir video beslemesi yapmanın o kadar kolay olmadığını gösteriyor. Kolay görünmesini sağlayanlara gelince, buna yetenek veya TikTok denir.

genel-7