İş ararken bazen karanlıkta el yordamıyla bakarsınız: Bu bir sayı oyunudur: çalışmalar bir iş teklifi almak için ortalama 21 ila 80 başvuru gerektiğini ve bir şirketteki standart bir iş ilanına yaklaşık 250 başvuru geldiğini bulmuşlardır.

Ayrıca, ihtiyaç listesini okuduğunuzda ve düşündüğünüz için başlangıçta birçok iş ilanını reddediyorsunuz: ” bazı Bunu yapabilirim ama hepsini değil” diyerek sayfayı kapatıp aramaya devam ediyorsun.

Ancak, bunun bir hata olduğu ortaya çıkıyor. Bir ders çalışma İşverenler arasında aldıkları özgeçmişlerin %42’sinin işin gereksinimlerini karşılamayan adaylardan geldiğini tespit etti. Ancak bu onları yıldırmadı: İşe alım yöneticilerinin %84’ü, şirketlerinin becerileri eğitim yoluyla daha da geliştirilebilecek bir çalışanı işe almaya açık olduğunu söyledi.

Bu bulgu, CRM devi Hubspot gibi büyük teknoloji çokuluslu şirketleri tarafından destekleniyor ve bu ifadeyle başvuruları teşvik ediyor: “Güven boşluğunun ve sahtekarlık sendromunun muhteşem adayların önünde durabileceğini biliyoruz, bu yüzden başvurmaktan çekinmeyin – senden haber almayı seviyorum.”

soruşturmalar erkekler ve kadınlar benzer şekilde iş ararken, farklı şekilde başvurduklarını bulmuşlardır. Kadınlar, başvuru kriterlerinin %100’ünü karşılamaları gerektiğini düşünürken, erkekler yalnızca iş gereksinimlerinin yaklaşık %60’ını karşıladıktan sonra başvuruyor.

Ancak kadınların fark edebileceklerinden daha iyi fırsatları var. Başka bir araştırma, kadın adayların başvurduktan sonra işe alınma olasılıklarının %16 ve daha uzun vadeli bir pozisyon için işe alınma olasılıklarının %18 daha fazla olduğunu buldu.

Sonuç? Tüm kriterleri karşılamadığınızı düşünseniz bile pozisyona başvurun – veriler sizin adınıza konuşuyor. Aşağıda kontrol etmeye değer üç işimiz var.

Junior Sözleşme ve Süreç Yöneticisi (m/f/d), Flink, Berlin

Flink, market alışverişi yapma şeklinizde devrim yaratan çevrimiçi bir süpermarkettir. Deneyimli e-ticaret uzmanları tarafından kurulan ve Avrupa’nın en saygın yatırımcılarından bazıları tarafından desteklenen şirket, hızla büyüyor. arasında Genç Sözleşme ve Süreç Yöneticisi hukuk departmanı için önemli bir irtibat noktası ve tüm şirket içi ekipler için hukuk departmanı içinde merkezi bir koordinasyon noktasıdır. Son teslim tarihlerinin kontrol edilmesi, dilekçelerin işlenmesi ve çevirilerin hazırlanması, dava dosyalarının muhafaza edilmesi ve gelen postaların işlenmesi/yönlendirilmesi dahil Hukuk departmanı süreçleri için kurumsal sorumluluğa sahip olacaksınız. Her şeyden önce, bu, hukuk departmanı içindeki sözleşme yönetiminin koordinasyonunu, özellikle sözleşme girişi, belge dosyalama ve tüm ülkelerdeki dahili ekiplerle koordinasyonu içerir. Bir avukat yardımcısı (m/f/d) olarak veya ideal olarak bir hukuk bürosunda birkaç yıllık mesleki deneyime sahip benzer niteliklere sahip (m/f/d) karşılaştırılabilir mesleki eğitim olarak tamamlanmış mesleki eğitime ihtiyacınız var. Çok iyi derecede yazılı ve sözlü Almanca ve İngilizce becerileri ile MS Office uygulamalarının profesyonel olarak ele alınması da gereklidir. Burada daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Veri Meraklısı (m/f/d), Mercedes-Benz Tech Innovation, Stuttgart

olarak Veri meraklısı Mercedes-Benz Tech Innovation’da disiplinlerarası ekibi bir veri mühendisi, veri analisti veya veri bilimcisi veya genelci olarak güçlendireceksiniz. Şirket, verileri içgörülere dönüştürmek için analitik yöntemleri ve müşteri ve araç verilerini anlama konusundaki derin uzmanlığından yararlanır. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bütünsel analitik çözümleri geliştirmek için veri entegrasyonu, veri yönetimi, veri zekası ve veri deneyimi uzmanlarıyla çalışacaksınız. Odaklanmaya bağlı olarak görevler şunları içerir: veri hazırlama, veri modelleme, veri bilimi, raporlama ve gösterge tablosu. Veri konusunda heveslisiniz, buluttaki en son teknolojilerin olanaklarını kullanıyorsunuz ve eğitiminize devam etmeyi seviyorsunuz. İdeal olarak, bilgisayar bilimi, işletme bilişimi, ekonomi veya benzer bir eğitim alanında yüksek lisans derecesine sahip sağlam bir temeliniz var. en Tam iş tanımını bulabilirsiniz burada.

Arka Uç Yazılım Mühendisi (f/m/x), Enpal GmbH, Berlin

Enpal, güneş enerjisinin dağıtımını basitleştirerek Avrupa’nın en büyük yenilenebilir enerji topluluğunu kurma hayalini sürdürüyor. Almanya’daki ilk yeşil tek boynuzlu at olarak, herkes için yeşil enerji misyonunu sürekli olarak geliştirmektedir. olarak Arka uç yazılım mühendisi Gerçek zamanlı enerji verilerini desteklemek için API’lerin geliştirilmesinden, performans optimizasyonu için önbelleğe alma stratejilerinin entegrasyonuna, Azure’da bulut altyapısının ölçeklenmesine ve çalıştırılmasına kadar, yenilenebilir enerji için çözümler sağlamada karmaşık sorunlar üzerinde çalışıyorsunuz. Enpal’in işe alma stratejisi biraz farklıdır – şirket yaklaşık %50’lik bir eşleşme arıyor ve diğer %50, getirdiğiniz sihir ve şirketin büyümesine yardımcı olabileceğiniz çeşitlilik ile onlara sürpriz olarak gelmelidir. Bu konuda daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Şu anda NextPit iş panosunda tüm sektörlerde ve her düzeyde işe alım yapan düzinelerce şirket var – tüm fırsatları şimdi keşfedin!


Bu makale Kirstie McDermott tarafından yazılmıştır ve NextPit ile Jobbio arasındaki işbirliğinin bir parçasıdır. NextPit ve Jobbio arasındaki ortaklık hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.genel-27