arasındaki hesaplaşma karanlık panjurlar »hızlı teslimat kapsamında ürünlerin depolanması için kullanılan bu tesisler, ve Paris şehri yoğunlaşıyor. 28 Eylül’de, Urssaf, gümrük ve Çalışma Müfettişliği tarafından desteklenen 70 polis memuru sektörün en büyük şirketlerinden biri olan Flink’in Paris’teki beş sitesini ziyaret etti. Bu müdahale, saldırının başlangıcını işaret ediyor. Paris Belediyesi’nin kendilerini birer işletme olarak gören bu gizli depolara karşı

Flink binasına ilk müdahale

Paris’teki mağazalarımızın çeşitli çalışanları tarafından yetkililer tarafından habersiz kontrollerin yapıldığını öğrendik. “, Flink’i açıklıyor Parisli. Alman şirket şunları ekliyor: iş modelimizin çeşitli paydaşlardan sorular getirdiğinin farkındayız “.

Aynı kategoride

Siyah arka planda Amazon logosu.

Amazon: 2021’de Fransa’da 9 milyar Euro ciro

Birkaç ay boyunca, karanlık panjurlargidiş-dönüş yolculukların neden olduğu gürültü kirliliğiyle suçlanıyor Scooter’larda aralıksız teslimat yapan insanlar. Apartman binalarında bulunmaları yerel şehir planına uygun değil başkentin. Paris belediye başkanının birinci yardımcısı Emmanuel Grégoire, “ toplama noktası olsun ya da olmasın, “karanlık mağaza” bir depo olarak kalır ve bir apartman binasına montajı yasadışı hale geldi “.

Cezalar yağmak üzere

Bu kas müdahalesine ek olarak, Flink, kendisine günde 200 avro para cezası ödemesini isteyen iki mektup aldı. durumunu düzenlemediği sürece Paris şehrine. O açıkça isteniyor yasadışı depolarını bir işletmeye dönüştürmek 9. ve 17. mahallelerde yer almaktadır. Flink’in Fransa’daki genel müdürü François d’Hautefort gazeteye verdiği demeçte Dünya Umut etmek ” kamu yetkilileri ile gelecekteki değişimlerde yer alma fırsatına sahip olmak ve uygun bir yasal çerçevenin oluşturulmasına katkıda bulunmak Bu etkinliğin geliştirilmesi için “.

Emmanuel Grégoire kendi adına şunu belirtir:yaklaşık elli özdeş harfFlink’in rakiplerine yöneliktir, gitmeye hazır. Sınırlı günde 500 eurobu para cezaları “yüzeye göre sabitlenir”. karanlık panjurlar “. Bunların miktarı sınırlıdır konum başına 25.000 Euro.

eğer şimdilik bu şirketlere karşı sadece Paris harekete geçiyor hayalet depolara, ” karanlık panjurlar » yakında Fransa genelinde yasaklanabilir. Ayrıca, Emmanuel Grégoire ilk adımları memnuniyetle karşılar aldı ve buna inanıyor Paris kuralı ulusal kural haline gelecek ».genel-16