Oyuncular, Overwatch 2 telefon numarası bağlantı sorunlarını Battlenet’te bildiriyor ve bu, Overwatch 2 çıkış tarihi 4 Ekim’de geldiğinde FPS oyununun devamını oynayamama endişesine neden oluyor. Geliştirici Blizzard, ‘Defense Matrix’ adlı yeni bir girişim başlattı ( oyuncuların ücretsiz oyunu oynamak için Battlenet hesaplarında ‘SMS korumasını’ etkinleştirmesini gerektiren Kore tank kahramanı D.Va’nın imza yeteneğinden sonra.

Birden fazla oyuncu üzerinde Blizzard forumları Overwatch 2 için rapor ediyorlar telefon numaralarını Battlenet hesaplarına ekleyemediklerini ve numaranın ‘zaten kullanımda’ olduğu söylendi. Bazı durumlarda bunun amaçlandığı gibi çalıştığı görülüyor – birden fazla hesabı olan oyuncular, telefonlarını birden fazla ayrı hesapta kullanamayacaklarını görüyorlar. Blizzard, bunun smurfing’i (ana hesabınızda karşılaşacağınızdan daha düşük puanlı oyunculara karşı oynamak için yeni bir hesap başlatmak) caydırmayı amaçladığını söylüyor.

Ancak, diğer kullanıcılar, numaralarını daha önce bir hesaba eklememiş olmalarına rağmen telefonlarını bağlayamadıklarını bildirmektedir. Diğer kullanıcılar, SMS kodunun gönderildiğini ancak telefonlarına ulaşmadığını, yani kodu doğrulayamadıklarını bildirdi. Blizzard desteği bu sorunları çözebilse de, yorumlardaki yanıtlar, destek biletlerinin yanıt süresinin genellikle yedi gün veya daha fazla olabileceğini belirtiyor – bu, bu oyuncuların bir haftadan daha kısa bir süre içinde başladığında Overwatch 2’ye erişemeyebilecekleri anlamına geliyor. zaman.

Bu sorun, oyuna ilk kez başlayana kadar hesaplarına bir telefon numarası bağlamaları gerektiğinin farkında olmayan Overwatch’a yeni başlayanlar için daha da kötü olabilir. Açılışta birçok oyuncu oynaması ücretsiz oyuna atlarsa, telefon doğrulama sürecindeki sorunları potansiyel olarak daha da kötüleştirebilir.

Bazı oyuncular smurf hesaplar için ne kadar caydırıcı bir telefon doğrulaması olduğunu da sorguluyor. Kullanıcıların oyun için ikinci bir lisans almalarını gerektiren ilk Overwatch’da smurfing’in yaygınlığı göz önüne alındığında, sadece yedek bir SIM kart edinmenin (genellikle ucuza ve hatta ücretsiz olarak yapılabilen) büyük bir şey olmadığı görülüyor. tırmanmak için tepe. Bununla birlikte, böyle durumlarda herhangi bir engel muhtemelen hiç olmamasından iyidir – bazı oyuncular birincil hesaplarıyla aynı numarayı kullanabilselerdi şirinleri tespit etmenin daha kolay olabileceğini öne sürse de. Defence Matrix’in toksik davranışlarla ve şirin hesaplardaki oyuncularla mücadelede ne kadar etkili olduğunu yalnızca zaman gösterecek.

Overwatch 2, selefinin popülaritesindeki kademeli düşüşün ardından PC’deki en iyi çok oyunculu oyunların saflarına yeniden katılmayı umarken, başarının önündeki herhangi bir engel bir sorun olabilir. Atlamayı planlıyorsanız, Overwatch 2’yi ne zaman önceden yükleyebileceğiniz ve sunucu kesinti süresi hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Blizzard, gelecekte Fortnite tarzı Overwatch 2 işbirliklerini tanıtmayı umduğunu söylüyor; Battle Pass ilerlemesinde yeni Overwatch 2 kahramanlarının kilidini açmanın oyuncular arasında nasıl düşeceğini zaman gösterecek.oyun-2