önce sadece bir zaman meselesi Meta Görev 3 Oculus mirasını ileriye taşımak için rafları süslüyor ve VR başlığına ilk bakışımızı az önce almış olabiliriz. Sızan planlar bize, yaklaşan Project Cambria’nın daha üstün özelliklerinden bazılarını mevcut Quest 2 ile birleştirerek uygun fiyatlı karma gerçeklik pazarını hedeflediği söylenen beklenen cihazdan neler bekleyebileceğimizi gösteriyor.

YouTuber Brad Lynch daha önce Oculus Quest Pro (kod adı Project Cambria) şemalarını sergiledi. görünüşte doğrulandı Birisi cihazı bir otel odasında ortalıkta bulduğunda. Şimdi, içerik oluşturucu, Stinson kod adı verilen Meta Quest 3’ün CAD görüntülerini ele geçirdi, ancak buna yine de Oculus Quest 3 diyebilirsiniz. Evet, isimlerde de kayboluyoruz.

Pil öne monte edildiğinden Quest 3’ün rahatlığı ve ağırlık dağılımı hakkında endişeleri artıran Quest 2’den yumuşak kayışın geri dönüşüne dikkat çekiyorlar. Daha profesyonel Quest modellerinin yekpare tasarımına kıyasla kayışların yükseltilebilir olma şansı var, ancak USB Type-C bağlantı noktasının ve ses jakının yan yerleşimi, mevcut kayışlarla geriye dönük uyumlu olmayabileceği anlamına geliyor.

Arka açı, kulaklığın muhtemelen biraz daha küçük de olsa Pico 4’teki lenslere benzeyen Pro ile aynı pancake lensleri kullanacağını gösteriyor. Ayrıca ayırma ayarı için bir IPD tekerleği, takip için yanda iki kamera ve karma gerçeklik için ön tarafta bir derinlik sensörü ile tamamlanmış dört kameralı bir dizi var.

Şaşırtıcı bir şekilde, Quest 3, bu planlarda yüz veya göz izleme özelliğine sahip görünmüyor ve Lynch, bunun maliyet düşürücü bir önlem olabileceğini söylüyor. Bu, amiral gemisi tüketici cihazı olarak selefinin ayak izlerini takip ettiğinden, Metaverse gibi sosyal deneyimlere fazla odaklanmaması ve bunun yerine gözünü oyun için en iyi VR kulaklığı olmaya devam etmesi muhtemel.

Lynch ayrıca cihazın, kod adı Project Halliday olan Ready Player One’a pek de ince olmayan bir selam taşıyan Qualcomm XR2 Gen 2 yongası tarafından desteklenmesini bekliyor. Ayrıca, 512 GB SSD ve 12 GB RAM’e kadar ölçeklenen farklı depolama ve bellek katmanlarına da sahip olabilir. Tabii ki, bu CAD tasarımları gerçek olsa bile, şu an ile resmi lansman arasında özelliklerin değişebileceği kadar zaman var. Her zaman olduğu gibi, daha fazlasını öğrenene kadar bu ayrıntıları sağlıklı bir tutam tuzla alın.oyun-2