NYPD, Radyo Tarayıcı Yayınlarından Herkese Açık Olmak İçin Şifrelemeyi Kullanmayı Düşünüyor başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Spencer Platt (Getty Resimleri)

New York Polis Departmanına kulak misafiri olma günleri sona eriyor olabilir.

NYPD, 2024 yılına kadar mevcut polis iletişim sistemini yeniden tasarlamak ve şifreli mesajlara geçiş yapmak istediğini söyledi. göre Gizmodo tarafından onaylanan yakın tarihli bir amNY raporu. Kolluk kuvvetleri varken harcanan yıls şifrelemeyi daha az yapmak için mücadele etmek sıradan insanlar için erişilebilir olan polis, biraz daha mahremiyete ihtiyaçları olduğunu düşünüyor. CRitikçiler, kolluk kuvvetleri tarafından şifrelemeye yönelik bir dönüşün şeffaflığı azaltabileceğinden, haber medyasını engelleyebileceğinden ve bir adım önde olmak isteyen protestocuların güvenliğini potansiyel olarak tehlikeye atabileceğinden endişe ediyor.

AmNY’ye göre, NYPD’nin yeni planı, kolluk kuvvetlerine haber değeri taşıyan olayları kamuya açıklayıp açıklamama konusunda takdir yetkisi verecek. Bu, NYPD’nin esasen bir dizi potansiyel olarak hassas yerel hikayede gerçeği sorgulanmadan dikte edeceği anlamına geliyor. Raporda, polisin haber medyası üyelerinin NYPD kontrollü bir mobil uygulama aracılığıyla belirli radyo yayınlarını izlemesine izin verme fikrini yaydığı öne sürülüyor. Yine de bir yakalama var. Rapora göre, en Uygulama, radyo bilgilerini gecikmeli olarak gönderir. Gazete, kullanıcıların hizmeti kullanmak için bir abonelik ücreti ödemesi gerekebileceğini söyledi.

NYPD, Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada önümüzdeki yıllarda bir “sistem yükseltmesi” planladığını doğruladı.

Kamu Bilgilendirme Komiser Yardımcısı sözcüsü, “NYPD, devam etmekte olan ve 2024’ten sonra tamamlanacak bir sistem güncellemesinden geçiyor” dedi.. NYPD, “Bu altyapı yükseltmesi, NYPD’nin şifreli veya şifresiz bir biçimde iletmesine izin veriyor” dedi. “Şehrin bazı kısımlarında gerekli ekipman kuruldu ve Bakanlık bu yıl içinde bu alanlardaki teknolojiyi test etmeye başlayacak. Şu anda en iyi şifreleme uygulamalarını değerlendiriyoruz ve bu yükseltilmiş teknolojiyi kullanıma sunarken yeni politikalar ve prosedürler ileteceğiz.”

Sözcü, bakanlığın geçiş sürecinde haber medyasının ihtiyaçlarını dinlemeyi ve dikkate almayı planladığını iddia etti.

Polis tarayıcılarını izleyen sivil ve medya mensupları Herşey aynı ve onlarca yıl öncesine dayanmaktadır. Haber kuruluşları ve bağımsız gazeteciler, araba kazalarından memurların karıştığı silahlı çatışmalara kadar geniş bir yelpazede gerçek zamanlı olarak haber yapmak için bu kamuya açık tarayıcılara düzenli olarak güveniyorlar. Bu tür tarayıcı izleme, 2014 Jake Gyllenhaal gerilim filminin temel dayanağıydı. gece gezginiancak genellikle daha az sosyopatik yaramazlık. Muhabirler Basın Özgürlüğü Komitesi gibi basın özgürlüğü savunucuları, böyle bir hareketin muhabirlerin belirli haberleri haber yapma yeteneklerini riske atacağı konusunda uzun zamandır uyardılar.

“Kamu güvenliği haberlerinin tamamı, tarayıcılara bağlıdır ve tarayıcılar ve tarayıcı trafiği CaliforniansAware Baş Hukuk Müşaviri Terry Francke Muhabirler Komitesi’ne yaptığı açıklamada, artık haber odalarında artık suç ve yangınla ilgili haberlere erişilemiyor. Blog yazısı.

“Medyanın acil durum iletileri almasını engellemek, NYPD politikasının en açık gerilemesini temsil ediyor. New York Basın Fotoğrafçıları Derneği Başkanı Bruce Cotler, amNY ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “Radyo yayınlarını kapatmanın halk için ve halkın önemli olaylar hakkında bilgi edinme hakkı için bir tehlike olduğuna inanıyoruz.

Polis departmanlarının geniş çapta şifrelemeyi benimsemesi, organize olmaya çalışan protestocular üzerinde potansiyel olarak daha da önemli bir etkiye sahiptir. 2020’de, George Floyd’un pek çok kişiyle birlikte olmasının hemen ardından binlerce kişi Amerika Birleşik Devletleri çevresindeki sokaklara döküldü. polis tarayıcı uygulamalarına dönüş memurların nerede olduklarını takip etmek ve bu ayrıntıları olay yerindeki protestoculara iletmek. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, polis tarama uygulamaları için indirmeler bildirildi sert bir şekilde vurdu Mayıs 2020’de kitlesel tutuklamalarla ilgili endişeler arttıkça.

Medya sorunuyla ilgili olarak, birkaç devlet, yıllar boyunca, basın mensuplarının şifreli iletişimlere bir miktar erişim elde etmeleri için esasen oyulmuş parçalar yaratacak yasaları geçirmeye, karışık sonuçlarla denedi. Bu çabaların çoğu başarısız olmasına rağmen, Colorado eyalet yasa koyucusu geçen yıl kabul edilen mevzuat bu, hükümet kurumlarının şifreli radyo iletişimlerini kullanan basın mensuplarına şifrelenmemiş radyo yayınlarına erişim sağlayan bir politika benimsemesini gerektirecektir. San Francisco gibi diğer şehirler, bildirildiğine göre bazı bilgilerin yer aldığı bir tür hibrit sistem uyguladı. diğer bilgiler kamu kanallarından geçer kalıntılar şifreleme ile kilitlendi.

New York, radyo iletişimini şifrelemeyi düşünen, büyüyen şehirler listesine katılıyor. Denver, Baltimore, Virginia Plajı, Sioux Şehri, Iowave Racine, Wisconsin hepsi son yıllarda teknolojiyi uygulamak için harekete geçti. Teknoloji şirketleri ve mobil operatörler de bu geçişi kolaylaştırmaya istekli görünüyor. 2020’de AT&T başladı pazarlama ilk müdahale ekiplerine yönelik olarak pazarlanan şifreli IoT cihazları hakkında konuşun. Bundan iki yıl önce, Samsung iyimser önerildi “eski polis teknolojisini akıllı cihazlarla değiştirmek.”genel-7