29 Eylül’de Google’ın Stadia yayın hizmetini kapattığı ve mağazadan satın alınan oyun kumandaları ve oyunlar için kullanıcılara para iadesi yapacağı öğrenildi. Ancak, bir Stadia Pro aboneliği için geri ödeme yapılmayacaktır. Bunun yerine, oyuncular zaman sınırına ulaşılana kadar oynayabilecekler. Şirket, çoğu getirilerin Ocak 2023 ortasına kadar işlenmesini bekliyor.

Aynı zamanda Rus kullanıcılardan gelen iadelerde sorunlar yaşanabilecek gibi görünüyor. DTF kaynağına göre şirket, iade yönteminin nasıl çalışacağının henüz farkında değil. Bir Google çalışanı, geri ödemelerin “yalnızca normal koşullar altında” mümkün olduğunu açıkladı.

Batılı ülkelerin Rusya’ya yönelik yaptırımları ve bunun sonucunda ortaya çıkan para transferlerinde yaşanan sorunlar kullanıcıları etkileyebilecek gibi görünüyor. Şimdiye kadar şirket, bu konu hakkında ayrıntılı bir yorumda bulunmadı.

Stadia hizmetinin kendisi 19 Kasım 2019’da 30 ülkede başlatıldı. Oyunların yüklenmesini beklemeden çalıştırmanızı sağlayacak bir çözüm olarak konumlandırıldı.genel-22