Oracle NetSuite, aşağıdaki gibi alt pazarlarda paketin liderlerini takip etme konusunda endişeli değil. CRMbu alanlardaki hissesine rağmen, firmanın Strateji GVP’si söyledi.

ile görüşmede TechRadar Pro de SüitDünya 2022Jason Cowan, şirketin CRM pazarında Salesforce ile ve platformunun kapsadığı diğer segmentlerdeki tek ürün satıcılarıyla rekabet etme yeteneğiyle ilgili soruları yanıtladı.

“Günün sonunda Salesforce’un özü CRM ve NetSuite’in özü ERP finansallarıdır” dedi. “Bu, türünün en iyisi bir CRM oluşturmak için Salesforce’u takip etmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Her pazarda kazanmamız gerektiğini söylemeden, birçok sektör için çok cazip tekliflerimiz olabilir.”

‘Süitlikte’ büyüklük

NetSuite, ERP pazarında bir güç merkezi olmasına rağmen, özellikle CRM’de Salesforce’tan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Aynı şekilde Salesforce, CRM’nin ötesine, aşağıdaki gibi alanlara doğru hızla genişliyor: e-ticaretanalitik vb. – NetSuite için etkileri olabilecek şekilde.

Ancak Cowan, finans alanındaki mirasına yaslanarak, bulut ve Oracle ile altyapı perspektifinden ilişki kuran NetSuite, pazar payını büyütmeye devam edecek.

SuiteWorld’de NetSuite, CRM’ye yaptığı son yatırımı öne çıkarmak için hâlâ istekliydi. Özellikle, firma yeni bir CPQ hizmeti ürünleri yüksek derecede doğrulukla yapılandırmayı, fiyatlandırmayı ve teklif vermeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ama asıl vurgu finans ve muhasebe.

“Muhtemelen yaptığımız en büyük CRM yükseltmelerinden biri olan CPQ gibi yeni satış panoları ve eklemelerle CRM’imize yatırım yaptık. [But our primary focus] nakit akışı, harcama ve kârlılığa ilişkin görünürlüğü ve içgörüyü geliştirerek finans ekiplerini güçlendirmeye odaklanıyor.”

Aynı mesaj, NetSuite’in “muhtemelen her şeyi yapamayacağını” açıklayan Uluslararası Ürün Başkan Yardımcısı James Chisham tarafından haftanın başlarında tekrarlandı.

“Tüm insanlar için her şey olamayız. Bunu başarmak çok zor” dedi TechRadar Pro. “Finansallara müşterilerimiz için yaptığımız şeyin bel kemiği olarak bakarsak, bunun üzerine inşa etmek çok önemlidir. Bu, bu süreçleri iyileştirmek, acı ve manuel çabanın bir kısmını ortadan kaldırmakla ilgili.”

Her iki yönetici de NetSuite’in, şirket tarafından “düzenlilik” olarak tanımlanan bir özellik olan ürün paketinin birbirine bağlılığından önemli bir avantaj elde ettiğini öne sürdü.

“Her zaman yapmaya çalıştığımız şey, süitimizin gücünü birleşik bir şekilde kullanmaktır. Ayrıca, bizim için tüm boşlukları dolduran, kapsamadığımız alanları kapatan zengin bir ortak ekosistemine sahip olmaktan her zaman mutlu olduk,” diye ekledi Chisham.

Cowan’a göre bu değer önerisini derinleştirmenin anahtarı, önümüzdeki aylarda veri görünürlüğü, makine öğrenimi ve kullanıcı arayüzü geliştirme gibi temalara yönelmek olacak. Bize ayrıntıları sağlayamasa da, öneri, NetSuite’in henüz birkaç hilesi olduğu yönündeydi.genel-6