Mark Zuckerberg en çok Facebook ile tanınır, ancak Meta Görev Profesyoneli artık CEO için bir öncelik. 100 milyar dolarlık bir metaverse işi yaratma hedeflerini özetledikten sonra, sosyal medya devi Oculus Quest 2’nin halefini yavaş yavaş heyecanlandırıyor. Resmi olarak Project Cambria olarak bilinen yeni bir teknoloji demosu, Karma Gerçeklik (MR) oyunlarını ve görsel yeteneklerini nasıl ele aldığına yeni bir bakış sunuyor.

bu Meta Görev Profesyoneli MR teknolojisi, sanal nesneleri gerçek yaşam ortamlarına yerleştirerek VR özelliklerini Artırılmış Gerçeklik (AR) ile birleştirir. Bu, oyun oynarken etrafınızdaki fiziksel dünyayı görmenizi sağlar ve Project Cambria’yı diğer en iyi VR kulaklık yarışmacılarından önemli ölçüde farklı kılar. Bu durumda Zuckerberg, kafasına bir MR eskrim oyunu gösteriyor ve oldukça etkileyici görünüyor.

51 saniyelik kısa bir klipte Facebookdaha sonra paylaştı VR Fragmanları ve KlipleriZuckerberg’e olimpiyat altın madalyalı Lee Kiefer ve 2x Olimpiyat madalyalı Gerek Meinhardt katıldı. Birkaç tur attıktan sonra Mark ter içinde kaldı ve Kiefer’ın demoyu “gerçekten doğru” olarak övdüğünü duyabilirsiniz. Ne yazık ki, Cambria’nınki etkili bir şekilde bulanıklaştığı için teaser, yaklaşmakta olan VR kulaklığının doğrudan çekimlerini sağlamıyor.

Facebook, yüklenen videoları yoğun bir şekilde sıkıştırır, bu nedenle klip, Cambria’nın grafik yeteneklerine harika bir görünüm sağlamaz. Bununla birlikte, teknik demo, kulaklığın renk geçiş yeteneklerini açıkça göstermektedir. Oculus Quest 2’nin siyah beyaz geçişiyle tam bir tezat.

Daha geleneksel VR deneyimleri bekliyorsanız, korkmayın. Meta, Cambria’nın, üç Oculus Quest 2 başlığına mal olabilen, “üretici-tüketici/endüstriyel düzeyde karma gerçeklik” bir cihaz olduğunu söylese de, aynı zamanda Oculus Quest ve Quest 2 sürümleriyle de uyumlu. Bu muhtemelen söylenti Oculus Quest 3 için de geçerlidir. Böylece, teknolojideki bu değişiklikle bile, önceki favori oyunlarınızı aktarmaya devam edebilirsiniz.oyun-2