Yazar ve medya kişiliği Jordan Peterson, Olivia Wilde’ın kendisi hakkındaki son sözlerine yorum yaparken duygulandı.

Peterson ziyaret etti Piers Morgan Sansürsüz Çarşamba günü, ev sahibi Piers Morgan, Wilde’ın söylediğini sorduğunda Röportaj yapmak Chris Pine’ın filmindeki kötü karakteri olduğu dergi Endişelenme Sevgilim Peterson’a dayanmaktadır. Wilde, bu ayın başlarında çevrimiçi olarak yayınlanan röportajında, Peterson’ı “incel topluluğunun sahte-entelektüel kahramanı” olan “bu deli adam” olarak nitelendirerek, kendilerini istemsiz olarak bekar olarak tanımlayan ve platformlarda kadınlara karşı olumsuzluk ifade ettiği bilinen erkeklere atıfta bulundu. Reddit dahil.

Morgan, Peterson’ı “birçok yönden aşağılık” erkekler için bir kahraman olarak tanımlamanın adil olup olmadığını sorduktan sonra konuk, “Tabii, neden olmasın. İnsanlar uzun zamandır peşimde çünkü hoşnutsuz genç erkeklerle konuşuyorum – bu ne korkunç bir şey.” Gözlerinin yaşlarla dolu olduğu uzun bir aradan sonra Peterson, “Marjinalleştirilmişlerin bir sesi olması gerektiğini düşündüm” dedi.

Devam etti, “İnsanların moralinin nasıl bozulduğunu anlamak çok zor ve kesinlikle birçok genç erkek bu kategoride. Ve şu sıradan hakaretleri alırsınız: ‘Bu teşvikler.’ Bu ne anlama geliyor? Bu erkekler, çok seçici olan kadınlara kendilerini nasıl çekici göstereceklerini bilmiyorlar. Ve onlar için iyi – kadınlar, seçici olun. Bu senin hediyen, dostum. Adamlarınızdan yüksek standartlar talep edin. Yeterince adil. Ama yabancılaşmış tüm bu adamlar yalnızlar ve yapmak istemiyorlar ve herkes onlara suistimal ediyor.”

Maggie Gyllenhaal ile bir önceki görüşmesinde Röportaj yapmakWilde, incellerin “haklarından mahrum bırakılmış, çoğunlukla beyaz erkekler, kadınlardan seks yapma hakları olduğuna inanan” olduğunu söyledi. Peterson’ın “eski bir profesör olduğu, yazar olduğu, takım elbise giydiği için hareketlerinin belirli yönlerini meşrulaştıran biri olduğunu, bu yüzden bunun ciddiye alınması gereken gerçek bir felsefe olduğunu düşündüklerini” sözlerine ekledi.

Peterson, Morgan’a Wilde’ın yorumlarından özellikle rahatsız olmadığını söylemeye devam etti. “Eleştirilere gelince, bu biraz düşük seviyeydi” dedi. “Olivia Wilde bu yorumları yaptığında yaptığım ilk şey, oldukça beğendiğim filminin ön gösterimine bakmak oldu. Muhtemelen o filme gideceğimi düşündüm ve belki de gideceğim. Beni gerçekten rahatsız etmedi.”

Harry Styles ve Florence Pugh’un da rol aldığı çok tartışılan filmde Pine’ın Frank rolüne ilham vermesiyle ilgili olarak Peterson, “O çok yakışıklı bir adam ve bu doğru görünüyor” diye espri yaptı.sinema-2