Google, bulut oyun platformunu meraya çıkarıyor ve 2023’ün başında Stadia’yı kapatıyor. Neyse ki, Google’ın tüm donanım ve oyun satın alımlarını geri ödemeyi taahhüt ettiğini söylediği gibi, bir destekçiyseniz cebinizden çıkmayacaksınız. platform. Umarım bu acıyı biraz azaltır.

18 Ocak 2023’e kadar kütüphanenize erişiminiz olacak ve ardından Arama devi kapıları tamamen kapatıyor. Google, Stadia’nın kısa bir süre sonra geri ödemesini tamamlamasını bekliyor.

En iyi oyun bilgisayarının yerini hiçbir zaman tam olarak alamadı, ancak Google Stadia şüphesiz bulut oyunlarının büyükbabasıydı. Yine de temelleri boşa gitmeyecek. Bu, bildiğimiz özel akış platformunun sonu olsa da, Google diyor şirket artırılmış gerçekliğe (AR) daha fazla ilerlerken, temel teknolojinin YouTube ve Google Play gibi web sitelerini geliştirmek için kullanılacağını ve iş ortaklarının kullanımına açık olmaya devam edeceğini söyledi.

Google’ın geçen yıl birinci taraf oyun stüdyolarını iptal ettiğini ve özel oyunların Steam’e çoktan girdiğini düşünürsek, bu hamle şaşırtıcı değil. Logitech ve Tencent kendi cihazlarıyla pazara girerken, Razer çok geride değilken ve Xbox Game Pass gibi platformlar giderek güçlenirken böylesine büyük bir oyuncunun ortaya çıktığını görmek utanç verici. Nvidia, Google Stadia’yı uyarıcı bir hikaye olarak gördüğünü ve GeForce Now’ın aynı hataları yapmamasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

Bulut oyunları, çoğu bölgede en iyi ihtimalle titrek olan bağlantıya büyük ölçüde bağımlı olduğundan, arabelleğe alma olmadan hareket halindeyken oynamaya hala biraz uzaktır. Yine de, Nvidia GeForce Now RTX 3080 aboneliği, evde geniş bant kullanıyorsanız harika bir Google Stadia alternatifidir.oyun-2