Yaz aylarında, Twitter tipster Digital Chat Station, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Uygulama İşlemcisinin (AP) bir Cortex-X3 çekirdeği, iki Cortex-A720 çekirdeğinden oluşan 1+2+2+3 konfigürasyonunda mevcut olacağını söyledi. iki Cortex-A710 çekirdeği ve üç Cortex-A510 çekirdeği. Ancak, başka bir güvenilir Twitter bilgi vericisinden (Ice Universe) su soğutucusu hakkındaki en son vızıltı, Snapdragon 8 Gen 2’nin farklı özelliklere sahip olmasını gerektiriyor.

Bay Universe’e göre, iki Cortex-A720 çekirdeği yerine çipte bir çift Cortex-A715 çekirdeği bulunacak. Cortex-X3 maksimum 3,2 GHz saat hızına sahip olurken, Cortex-A510 2 GHz saat hızına sahip olacak. Hem Cortex-A715 hem de Cortex-A710 çekirdekleri 2,8 GHz’e kadar saat hızına sahip olacak. GPU, Adreno 740 olacak. Çipin ultra yüksek frekanslı bir çeşidinin, 3.4-3.5GHz hızında çalışan bir ana çekirdeğe sahip olduğu söyleniyor.
Karşılaştırma yapmak gerekirse, Snapdragon 8+ Gen1, 3.2 GHz hızında birinci sınıf bir çekirdeğe sahipken, Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone Pro Max modellerinde kullanılan A16 Bionic, 3.46 GHz hızında çalışan yüksek performanslı çekirdeklere sahip. San Diego merkezli şirket, 15-17 Kasım tarihleri ​​arasında Hawaii’de Snapdragon Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak ve bu etkinlik sırasında Qualcomm’un resmi olarak Snapdragon 8 Gen 2’yi tanıtmasını bekliyoruz.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 ile performanstan ziyade enerji verimliliğine odaklandığına inanıldığından, yonga setinin “Ultra yüksek frekanslı” versiyonu, verimlilikten çok güce vurgu yapacak bir yonga arayan üreticilerin ilgisini çekecektir. Snapdragon 8 Gen 2 yongasının, 4nm işlem düğümü kullanılarak TSMC tarafından üretileceği söyleniyor. Bu, modelin varyantlarına güç vermesi beklenen çiptir. Samsung Galaxy S23 serisi hangi pazarda satılırsa satılsın.
Geleneksel olarak Samsung, diğer tüm pazarlarda kullanılan Exynos yongaları ile ABD ve Çin gibi pazarlarda Galaxy S serisinde en son teknoloji ürünü Snapdragon SoC’yi kullanıyor. Ancak Haziran ayında, Exynos 2300 ile entegre 5G modemle ilgili sorunlara karşı dikkatli olan güvenilir TF International analisti Ming-Chi Kuo şunları söyledi: Snapdragon 8 Gen 2, gelecek yıl tüm Galaxy S23 telefonlarına güç sağlayacak. Haklı olup olmadığını Ocak ayında göreceğiz.telefon-1