Akıllı ev şirketi Eufy’nin yeni kablosuz güvenlik kamerası EufyCam 3, çözünürlüğü 4K’ya yükseltiyor ve yıl boyu pil ömrünü daha da uzatmak için dahili bir güneş paneli ekliyor. Ancak en iyi özellikleri, kameranın kablosuz olarak bağlandığı yeni HomeBase 3 hub’ından gelir. Bu, bir kişiyi, evcil hayvanı veya aracı tespit ettiğinde size bir uyarı göndermek için videonun yerel olarak işlenmesini ve ayrıca bir yabancı mı yoksa bir aile üyesi mi olduğunu size söyleyebilmesi için yüz tanıma özelliğini ekler.

Bir başka ilginç özellik, depolamayı bir sabit sürücü yuvasıyla 16 TB’a kadar yerel depolamaya yükseltme seçeneğidir. Eufy, bunun 60 yıllık hareketle etkinleştirilen video çekimi için yeterli olduğunu söylüyor ve Eufy ekosistemi için bir ilk olan sürekli video kaydetme özelliğini ekliyor.

HomeBase 3 ve iki EufyCam 3 olan Edge Security System’in fiyatı 594,99 dolar. Ek EufyCam 3 kameralar 219,99 dolara mal oluyor ve üç ve dört kamera kiti var. Ancak gerçekten iyi haber şu ki, Eufy’nin mevcut akıllı kameralarının, görüntülü kapı zillerinin ve sensörlerinin neredeyse tamamı yeni HomeBase 3 ile uyumlu olacak (bkz. kenar çubuğu).

Bu, bir EufyCam 2 satın aldıysanız, onu bir HomeBase 2’den bir HomeBase 3’e değiştirebileceğiniz ve mevcut kameranızın yüzleri tanıma, evcil hayvanlarınızı veya dışarıda gizlenen bir hayvanı tespit etme ve araçlar ile diğerlerini ayırt etme yeteneği kazanacağı anlamına gelir. hareket olayları.

EufyCam 3, Eufy’nin ilk 4K çözünürlüklü kamerasıdır; 1,4 F diyafram lensi, renkli gece görüşü ve yerleşik bir spot ışığı vardır

Sistem, kayıtlı ve canlı görüntüleri izleyebileceğiniz Eufy uygulamasıyla çalışır. Yeni kameraların iki yönlü sesi vardır, böylece ziyaretçilerle konuşabilir veya davetsiz misafirleri korkutmak için yerleşik sireni kullanabilirsiniz. Amazon Alexa ve Google Home ile entegre olabilir, ancak lansman sırasında Apple Home uyumluluğu yoktur. (Eufy HomeBase 2 ve birkaç EufyCam 2 kamera serisi Apple Home uyumludur).

EufyCam 3, Eufy’nin ilk 4K çözünürlüklü kamerasıdır; 1.4 F diyafram lensi, renkli gece görüşü ve yerleşik bir spot ışığı vardır. 13.400mAh pil, bir yıla kadar pil ömründen vazgeçmelidir, ayrıca entegre güneş paneli, günde birkaç saat güneş ışığı ile daha uzun süre çalışmasını sağlayabilir.

Yeni EufyCam 3 kablosuz güvenlik kamerası, gücünü korumak için günde yaklaşık 2 saat güneş ışığına ihtiyaç duyan entegre bir güneş paneline sahiptir.

Yeni EufyCam 3 kablosuz güvenlik kamerası, gücünü korumak için günde yaklaşık 2 saat güneş ışığına ihtiyaç duyan entegre bir güneş paneline sahiptir.
Resim: Eufy

Bu Eufy ürünleri, HomeBase 3 ve onun AI algılaması ile çalışacak

 • EufyCam 2 Pro
 • EufyCam 2C Pro
 • EufyCam 2
 • EufyCam 2C
 • EufyCam E
 • EufyCam
 • Tek Kamera*
 • İç mekan kameraları*
 • Görüntülü kapı zili 2K
 • Video kapı zili 1080p
 • Eufy hareket sensörü, kontak sensörü ve tuş takımı
 • Eufy akıllı kilit*
 • Floodlight Cam 2 Pro*
 • Çift Görüntülü Kapı Zili*

* uyumluluk bu yıl daha sonra gelecek

Eufy güvenlik genel müdürü Frank Zhu, “Güncel ev güvenlik sistemlerinin çoğu, hareketle tetiklenen, sürekli bir yanlış uyarı akışı ve büyük miktarda boşa harcanan video verisi oluşturan dijital video kaydedicilerdir” dedi. “Yeni Edge Güvenlik Sistemimiz, müşteri gizliliğine ve değerine olan bağlılığımızı korurken her iki sorunu da çözüyor. Müşterilerimiz, verilerini depolamak veya bunlara erişmek için herhangi bir abonelik ücreti ödemiyor.”

Eufy bir bulut video depolama hizmeti sunarken, görüntüleri kaydetmek veya izlemek gerekli değildir. Bunun yerine, tüm videolar 16 GB’a kadar genişletilebilen 16 GB yerleşik 256 bit şifreli yerel depolamada yerel olarak depolanır. HomeBase ayrıca video işlemeyi de gerçekleştirerek çekimlerinizi yerel tutar. Eufy, şirketin zamanla öğreneceğini ve gelişeceğini söylediği BionicMind adlı kendi kendine öğrenen bir AI kullanıyor.

Bir sabit sürücü yuvasıyla 16 TB’a kadar depolamaya yükseltme, bulut depolamaya güvenmek zorunda kalmama ve sürekli video kaydı alma seçeneği birçok insan için çok çekici olacaktır. 7/24 sürekli video kaydına sahip, kullanıma hazır bir akıllı ev kamera sistemi için çok fazla seçenek yoktur, çoğu hareketle tetiklenen kayıt kullanır. Google Nest bunu bazı kameralarında sunuyor ve Google Nest, Apple’ın HomeKit Secure Video’sunda olduğu gibi yüz tanıma özelliğine de sahip. Ancak Eufy, Google Nest’in yaptığı gibi kayıtlı görüntüleri izlemek için herhangi bir aylık abonelik ücreti almaz ve Apple’ın HomeKit Secure Video’su ile iCloud saklama alanı için ödeme yapmanız gerekir.

Edge Security System bugün ABD’de Amazon veya Best Buy’da mevcut ve 30 Eylül’de İngiltere, Almanya ve Avustralya’ya geliyor.genel-2