Elon Musk, ön camında bir kişinin çelik bilye ile onlara zarar verdiği iki işaret bulunan bir Cybertruck'ın önünde duruyor.

Cybertruck yıllardır vaat ediliyor. 2019’da şirket, otomobilin sert balistik etkilerden kurtulabileceğini söyledi. Bu iddia özellikle kısa sürdü.
Fotoğraf: FREDERIC J. KAHVERENGİ/AFP (Getty Resimleri)

Tesla CEO’su Elon Musk Perşembe günü Twitter’da, uzun zamandır vaat ettiği Cybertruck’ın bir tekne olarak çalışacak kadar “yeterince su geçirmez” olacağını, Tesla’nın yapay zeka yeteneklerinin bir gösterimini sunmasından bir gün önce yazdı..

takipteMusk, şirketinin “ihtiyacı olduğunu” söyledi. hala geliştirilmekte olan Teksas merkezli uzay limanından seyahat etmek için çokgenlere karşı büyük, kaba bir suç yıldız üssü Eyaletin güneybatı kıyı şeridinde bulunan South Padre Adası’na. Bahsettiği kanal, SpaceX Fırlatma Tesisinin kuzeyindeki Brazos Santiago Geçidi olabilir. Brazos Adası’ndan South Padre’ye kısa bir gezinti. Tabii ki, burnun etrafında sadece birkaç mil sürüş gerektiren köprüyü alabilir, ancak adam kötü şöhretli özel jetiyle son derece kısa uçuşlar yaptığı için, belki de seyahat etmek için daha sade bir yol arıyordur.

Demek istediğim, o bir araba ve bir köprü var, o halde Musk şöyle dursun, neden birisi Cybertruck’ı riske atsın ki, o bile olsa?sadece yaklaşan bir promosyon için mi? istediği kadar Bond benzeri dönüşen araba denizaltısı, Tesla arabaları hakkında daha önce böyle sözler verdi. 2016 yılında Model S’nin yüzdüğünü söyledi.kısa süreliğine bir tekneye dönüştürmek için yeterince iyi” İtki, tekerleklerin döndürülmesiyle sağlanacaktı, bu da açıkçası inanılmaz derecede verimsiz bir tahrik yöntemi gibi görünüyor.

Musk, Cybertruck’ı hakkında birçok söz verdi. Bir keresinde pencerelerin o kadar sert olduğunu ve neredeyse “kurşun geçirmez” olduklarını öne sürmüştü. Beyzbol büyüklüğünde çelik bir topun gevşek silahlı bir çift atış, yüzlerce kişilik bir kalabalığın önünde bu teorinin yanlış olduğunu kanıtladı. tesla hayranlar.

Brütalist mimarinin aşk çocuğu gibi görünen kamyon ve Bıçak Sırtı dır-dir 2023’te çıkması bekleniyor, “olması gereken” vurgusu. Tesla, birden fazla modeli birden fazla yıl geciktirmesiyle ünlüdür. Geçen yıl Musk, sözde “Tesla Bot”unu duyururken arabalarını “tekerlekler üzerinde yarı duyarlı robotlar” olarak adlandırdı. Ne yazık ki, insan boyutunda botunu sıradan işlerde göstermek zorunda olduğu tek şey, deriye dayayan takım elbiseli bir adam.

Musk’ın “robotu” ne zaman siyah beyaz spandeks takım elbise içinde dimdik yürüyen bir insandan gerçek, manken boyutunda bir robota dönüşecek? Peki, Cuma akşamı için yaklaşmakta olan Tesla AI Günü’nde pek çok umut var. Etkinlik, şirketin web sitesinde izlenebilir olmalıdır. Youtube kanal 17:00 PT’de (8:00 ET) başlıyor, ancak şu an itibariyle zamanlama tam olarak net değil.

TSorumlu adam ayrıca kalp şeklinde robot ellerle AI Günü 2022 için bir tanıtım resmi yayınladı. kanepe “Etkinlik yapay zekayı işe almak içindir” diyerek kendi ifadesi [and] robotik mühendisleri, bu yüzden son derece teknik olacak. ” “Optimus” kod adlı 5’8” botu geliştiren ekibin ayın sonu son tarih.

Tesla’nın robotuna ek olarak, kendi kendini süren arabaları hakkında da daha fazla konuşması bekleniyor. Hangi son zamanlarda çok fazla iyi basın olmadı ve federal soruşturma altında. Musk, tamamen kendi kendini süren kartların beta güncellemelerinin yakında geleceğini söyledi.. Ve kendini aşmamak onunla toplu taşımada başarısız girişimler Musk’ın Sıkıcı Şirketi Las Vegas tünel sistemiTesla da bundan bahsetti niyetinde yolcuları almak için hem şirkete ait hem de kullanıcıya ait araçları kullanarak bir Tesla Ağı taksi hizmeti oluşturmak.

İnsanlar, insan boyutunda robot prototipinin Cuma günü belirtilen 2023 üretim programına hazırlanmak için operasyonel olduğunu görebileceğimizi tahmin etse de, Musk, her zaman ertelenen Cybertruck tarafından kanıtlandığı gibi, eksik teslim tarihleri ​​için yapılmış bir adamdır.

genel-7