Son Dragon Age oyunundan bu yana biraz zaman geçti (2014’ün DA: Inquisition’ıydı) ve bu süre yalnızca Dragon Age: Dreadwolf nihayet çıktığında genişleyecek. Peki, BioWare Austin ve Edmonton’daki Dragon Age: Dreadwolf geliştiricileri oyuna nasıl bir yaklaşım getiriyor? Geçmişteki oyunlara ve olaylara yoğun bir şekilde atıfta bulunuyorlar mı yoksa esasen yeni mi başlıyorlar? Peki, bir yeni Bioware blog yazısı Dreadwolf baş yazarı Sylvia Feketekuty, umudun, dizi hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmayı bir gereklilik haline getirmeden iğneye iplik geçirmek ve uzun zamandır hayranları tatmin etmek olduğunu söyledi.

“Dragon Age: Dreadwolf, yeni oyuncuların veya sadece yıllar önce Dragon Age: Inquisition oynayan birinin de girebileceği bir oyun yaparken, deneyimli hayranlar için uzun süredir devam eden sorulara yanıt verme dengesi oldu.”

Anlatı Editörü Ryan Cormier yaklaşımı daha da detaylandırdı…

“Diğer serilerimizde keşfettiğimiz devasa galaksilerin aksine Dragon Age: Dreadwolf bizi tanıdık arkadaşlarımızı ve yerleri tekrar ziyaret edebileceğimiz Thedas’a geri götürüyor. Bazı hayranlar, Inquisition’ın 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Dragon Age ile vakit geçirmedi, bazıları ise o zamandan beri yayınlanan her çizgi romanı ve hikayeyi okudu. Diğerleri hiç Dragon Age oyunu oynamamış ve kel adamın kim olduğu hakkında hiçbir fikirleri yok (o Solas). Çok çeşitli bir izleyici kitlesi var ve Dreadwolf için geliştirme, ekibin aynı anda geri dönen hayranlarımızı nasıl ödüllendirebileceği ve yenilerini nasıl karşılayabileceği hakkında konuşmalar içeriyor.”

Titrek yakın geçmişleri göz önüne alındığında, BioWare’in kanıtlayacak çok şeyi var. Umarım, hedefledikleri geniş kitleye gerçekten hitap edebilirler. Blog gönderisi ayrıca, Dreadwolf’un geçmiş Dragon Age oyunlarıyla tutarlı olacak yeni bir ana karaktere sahip olacağını şiddetle ima etti. Yine de teyit almak güzel.

Dragon Age: Dreadwolf’un henüz platformları veya bir sürüm penceresi onaylanmadı. BioWare, oyunun bu yılın başlarında üretimin ortasında olduğunu iddia etti.genel-17