Discord’da neyin boşta olduğunu hiç merak ettiniz mi? Pekala, bugün Discord’da boşta kalmanın ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Discord hayatımızın büyük bir parçası. Oyunlarda, arkadaşlarla etkileşimde ve hatta okullarda kullanılır. Hayatımızdaki farklı insanlarla iletişim kurmanın ve sosyalleşmenin harika ve etkili bir yolu. En iyi yanı, kullanımının ücretsiz olmasıdır.

Artık Discord’daki farklı durumları zaten biliyor olabilirsiniz. Bu, Çevrimiçi, Çevrimdışı, Rahatsız Etmeyin ve Boşta’yı içerir. Bu durumların çoğu oldukça basittir ve Discord arka planda çalışırken tam olarak ne yaptığınızı gösterir.

Ancak, biraz kafa karışıklığına neden olabilecek bir şey, Discord’da Boşta kalmanın anlamıdır. Bugün, bunu ve durumunuzu manuel olarak Boşta olarak nasıl ayarlayabileceğinizi açıklayacağız.

Discord’da Boşta Kalmak Nedir?

Boşta Uyuşmazlık

Basit ifadeyle, Discord’un uygulama veya tarayıcı sürümü bilgisayarında açıksa, ancak aktif olarak kullanmıyorsa, bir kullanıcı “Boşta” durumuna alınır. Sarı hilal ile temsil edilir ve bir kullanıcının Discord PFP’sinin sağ alt tarafında görünür.

Sadece diğer insanlara şu anda AFK olduğunuzu (klavyeden uzakta) ve mesajlarına hemen yanıt veremeyebileceğini söyler. Yaklaşık 5 dakika hareketsiz kaldıktan sonra Discord’da otomatik olarak Boşta durumunu kazanırsınız. Yine de mesaj almak istiyor ancak hızlı yanıt vermek veya bir Discord sunucusunda başkalarıyla etkileşim kurmak istemiyorsanız, durumunuzu manuel olarak Boşta olarak da ayarlayabilirsiniz.

Discord’da Durumunuzu Manuel Olarak Boşta Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

Discord’da durumunuzu manuel olarak Idle olarak ayarlamak, diğer insanlara o anda aktif olmadığınızı bildirebilir. Çevrimiçi ve Rahatsız Etmeyin en popüler durumlar olmasına rağmen, Boşta kalma ikisi arasında mükemmel bir orta yol sağlar.

Durumunuzu Discord’da Boşta olarak ayarlama adımları.

1. Uygulamayı kullanarak Discord’a erişin veya senin tarayıcın ve oturum açın.

Discord'a giriş yapmak (1. Adım)Discord'a giriş yapmak (1. Adım)

2. Discord adınızın yanında sol alt köşede bulunan profil resminize tıklayın.

Profil resminizi ayarlama (2. Adım)Profil resminizi ayarlama (2. Adım)

3. Durumunuzun üzerine gelin. Açılır menüdeki ilk seçenek olmalıdır.

Durum menüsüne girme (3. Adım)Durum menüsüne girme (3. Adım)

4. Ardından, Boşta’ya tıklayın ve hazırsınız.

Dicord Durumunuz olarak Boşta'yı Seçme (4. Adım)Dicord Durumunuz olarak Boşta'yı Seçme (4. Adım)

Boşta’nın Rahatsız Etmeyin’e göre bir avantajı, sunuculardaki ve bunlara izin verdiğiniz kullanıcılardaki mesajlar veya sohbetler için bildirim ve uyarı almaya devam etmenizdir. İnsanlar ayrıca anında bir cevap beklemezler, ancak geri döndüğünüzde mesajı okuyabileceğinizi bilirler.

Sonunda “Discord’da Boşta Kalmak ne anlama geliyor?” sorusunun cevabını biliyorsunuz. Umarım, durum ve bunu kişisel Discord hesabınızda nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabildik.oyun-5