Demokratlar 28 Eylül’de ” FTC’yi iRobot’un önerilen Amazon satın alımına karşı çıkmaya çağırın “. E-ticaret devi, yaz boyunca 1,65 milyar dolarlık lojistik robotik şampiyonlarından birine sahip oldu.

Amazon, benzersiz bir yeni gelen

Göre mektup (PDF) Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Başkanı Lina Khan’a hitap eden operasyon, ” tüketicilere zarar vermek ve ev robotik pazarındaki rekabeti ve yeniliği azaltmak “.

Aynı kategoride

ekranın önünde bir video oyunu oyuncusu

Suudi Arabistan video oyunlarına yaklaşık 38 milyar dolar yatırım yapacak

Altı imzacı arasında, Web devlerinin düzenlenmesinin ön saflarında yer alan senatör Elizabeth Warren ve Washington Eyaleti’nin 7. bölgesinin, yani açıkçası, imparatorluğun kalesi Seattle’ın temsilcisi Pramila Jayapal yer alıyor. Jeff Bezos’un.

Onlara ve meslektaşlarına göre sadece yerli bir robotu olan Astro, sınırlı bir başarıya sahip olan Amazon, pazara girerek kendini sunuyor, ancak sınırsız imkanlara sahip bir giriş yapıyor. iRobot’un satın alınmasıyla birlikte şirket, kendisini hemen pazarda baskın bir oyuncu olarak konumlandıracak.

Amazon, kendi değerlerine göre adil bir şekilde rekabet etmek yerine, iyi bilinen bir rekabet karşıtı strateji izliyor: popüler ürünleri satın almak veya kaldırmak için büyük pazar payını ve sermayeye erişimini kullanmak. Amazon, rakipleri için ve kendi platformunda “Kopyala-Al-Öldür” olarak adlandırılan bu stratejiyi kullanma geçmişine sahiptir. “, seçilmiş yetkilileri iddia et.

FTC’den, ABD’nin ana antitröst yasalarından biri olan Clayton Yasası’nın 7. Bölümünü toplamasını istiyorlar. edinimleri yasaklıyor. rekabeti önemli ölçüde azaltma veya tekel yaratma eğiliminde olabilir. “.

Başka bir uyarı, veri güvenliği uyarısı verilir. Amazon, Roomba robotlarının ve 2018’de satın alınan Ring & Blink kapı zillerinin, kameraların ve alarmların konumsal tanıma bilgilerini birleştirerek, müşterilerinin evleri hakkında mükemmel bilgiye sahip olacak. skandal” Amazon’un tüketici gizliliğini ihlal etme sicili göz önüne alındığında “, seçilmiş yetkilileri belirtin.

Bunalmış FTC

tarafından talep edildi TechCrunchAmazon basitçe şu yanıtı verdi: Mektup bir dizi yalan içeriyor ve büyük ölçüde yanlış. Düzenleyici kurumlarla işbirliği yapmaya devam edeceğiz ve bu anlaşmanın rekabete dayalı olduğuna ve müşteriler için hayatı daha iyi ve daha kolay hale getireceğine inanıyoruz. “.

FTC, şirket tarihindeki en büyük dördüncü işlem olan işlemle ilgili belgeleri zaten resmi olarak talep etti. Ayrıca, telesağlık hizmetleri için bir abonelik teklifi olan One Medical’in 3,9 milyara satın alınmasını da araştırıyor.

FTC’nin neredeyse bu operasyonları engelleme gücü var, ancak ajans görevlerini yerine getirmek için yetersiz kaynaklara sahip görünüyor. Prosedürler, ilgili şirketler ilerlerken talihsiz bir şekilde sürüklenme eğilimindedir.genel-16