SAN MATEO, Kaliforniya ve TEL AVIV, İsrail , 28 Eylül 2022 /PRNewswire/ — Cyerabulut veri güvenliği şirketi, bugün 200 siber güvenlik uzmanından oluşan ve kuruluşların %33’ünün bulut veri riskini en aza indirmek istediğini ve %48’inin bulut veri erişiminin yönetişimi veya politika yönetimini iyileştirmek istediğini belirten bir anketin sonuçlarını yayınladı.

Cyera’nın anketi, yaklaşık 200 siber güvenlik uzmanına önümüzdeki 12 ay boyunca güvenlik odak alanları hakkında anket yaptı ve şunları buldu:

  • %43’ü genel bulut altyapılarında veri korumaya en büyük öncelik olarak öncelik veriyor.
  • %31 bulut verilerini keşfetmeyi ve sınıflandırmayı bir öncelik olarak görüyor.
  • %35’i Amazon Web Services, Google Cloud, Microsoft Azure, Alibaba, IBM ve Oracle’ı içeren bir listeden en az iki genel bulut sağlayıcısı kullanıyor; Ankete katılanların %17’si üç veya daha fazlasına güveniyor.

Cyera’nın kurucu ortağı ve CEO’su Yotam Segev, “Anket verileri, güvenlik ekiplerinin bulut ortamlarında veri artışına ayak uydurmak için mücadele ettiğini doğruluyor” dedi. “Bulut, bariz iş avantajları sağlıyor, ancak buluta taşınan verilerin hacmi, görünürlük eksikliği ve birden çok bulut hizmeti sağlayıcısının kullanılması, tehdit yüzeyini katlanarak artırıyor.”

Buluta geçiş, işletim maliyetlerini yaklaşık %40 oranında azaltabilir. Ayrıca geliştirme çevikliğini artırır, geleneksel BT altyapısının bakımı için harcanan zamanı azaltır ve geleneksel şirket içi altyapıya göre esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajları sunar. Ancak bulut sağlayıcıları, müşterilerin sahip olduğu verilere, bunların ne kadar hassas olduğuna ve bulut varlıkları genelinde bu verilerin güvenliğinin ve risk durumunun nasıl iyileştirileceğine ilişkin yalnızca sınırlı bir görünürlük sunar. Bu, açıkta kalan hassas verilerden, aşırı izin verilen erişimden ve ortamlar ve bireyler arasında verilerin serbest dolaşımından kaynaklanan daha büyük siber esneklik ve uyumluluk riskleriyle sonuçlanır.

Yaygın örnekler arasında üretim dışı ortamlardaki hassas veriler, bunlara erişmek için hiçbir iş gerekçesi olmayan kullanıcıların erişebildiği müşteri ve çalışan kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler ve yetersiz yedekleme yönetimi sayılabilir. İkinci durumda, bir işletme, belirli bir uygulamadan gelen verileri yönetmek ve onunla ilişkili bulut veri depolarını devre dışı bırakmak için artık bir nedenleri olmadığına inanabilir.

Son zamanlarda, Cyera, bulut veri depolarının %30’undan fazlasında hayalet veriler buldu. Bunlar tipik olarak, içerdikleri hassas verilerin yanlışlıkla ifşa veya sızmaya karşı daha duyarlı olduğu bir üretim ortamıyla aynı titizlikle korunmayan üretim dışı ortamlarda bulunur. Ayrıca, potansiyel bir GDPR (AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği) ihlalini temsil ederler, çünkü artık korumak için bir ticari amaç olmadığında kişisel verileri korumak tüzüğü ihlal eder.

Accel’in ortağı Phillipe Botteri, “Bulut veri güvenliği, veri hacimlerindeki sürekli büyüme, bulut geçişi ve veri düzenlemesi ve siber saldırganların oluşturduğu riskleri ele almak için yeni bir yaklaşım gerektiriyor” dedi. “CISO’lar ve güvenlik ekipleri, hızla devreye alınabilir, kapsamlı ve yenilikçi çözümlere ihtiyaç duyuyor.”

Cyera, bulut verileri için koruma sağlamak ve veriler, erişim ve kimlikler hakkında eksiksiz, ayrıntılı bağlam sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Akıllı ve bağlam açısından zengin platform, iş zorunlulukları ve güvenlik kontrolleri arasında bir köprü oluşturur. Cyera ile güvenlik ekipleri, erişim riskini azaltabilir, veri yayılmasını kontrol altına alabilir ve güvenliği veya performansı etkilemeden sürekli görünürlük sağlayan birleşik bir görünümden şifreleme sağlayabilir. Cyera, müşterilerin bulutun vaat ettiği hızı ve ölçeği gerçekleştirmelerini sağlayarak ekiplerinin bir etkinleştirici olarak güvenlikle yenilik yapmasına ve değer oluşturmasına olanak tanır.

Cyera hakkında

Cyera, işletmelere bulut verileri üzerinde bağlam ve kontrol sağlayan bulut veri güvenliği şirketidir. Şirketin misyonu, yeniliği güvenli bir şekilde sağlamak için güvenlik ekiplerini güçlendirmektir. Sektörün en gelişmiş bulut veri koruma platformu olan Cyera, şirketlere tüm güvenlik, risk yönetimi ve uyumluluk çalışmaları için anında güçlü bir temel sağlar ve tüm organizasyonun aynı politikalar ve korkuluklarla çalışmasını sağlar. Sequoia, Accel ve Cyberstarts gibi önde gelen yatırımcılar tarafından desteklenen Cyera, şirketlerin bulut veri güvenliği yapma şeklini tanımlıyor. Daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edin www.cyera.io.siber-1