Ekim 2022, ya da daha doğrusu, ikinci yarısı yeni oyun lansmanlarıyla dolu ve yeni birinci şahıs nişancı Overwatch 2’nin alaka düzeyini koruması için yeterli zaman veriyor. Çevrimiçi çok oyunculu oyun sizin için uygun değilse, bu ay Gotham Knights, A Plague Tale: Requiem ve Call of Duty: Modern Warfare 2 remake dahil olmak üzere heyecanla beklenen AAA girişleriyle övünüyor. Sonuncusu yakın zamanda bir açık beta test döneminden geçti ve çapraz oyun cephesinde verimli sonuçlar verdi. Neredeyse bir yıllık bir bekleyişin ardından PlayStation, nihayet Uncharted: Legacy of Thieves Collection’ı PC’ye getiriyor ve yeni nesil oyuncuların Nathan Drake ve Chloe Frazer’ın vahşi doğadaki maceralarını deneyimlemesini sağlıyor.

Umbra Witch Bayonetta bir üçlük için geri döndüğü için Nintendo, avuçiçi cephede hakim olmaya devam ediyor. Yeni bir dizi özel büyü eklenmesine rağmen, oyun hızlı tempolu hack-and-slash metodolojisini koruyarak sahada hibrit deneylere izin veriyor. Ardından, Nintendo ve Ubisoft arasında geri dönen bir işbirliği olan Mario + Rabbids Sparks of Hope var; burada franchise’ın ikonik karakterleri, Spark arkadaşlarını kurtarmak için yıldızlararası bir yolculuğa çıkıyor.

Ve bu çılgın oyun tarzı sizi yoruyorsa, yakında çıkacak olan Plague Tale devam oyununda Hugo ve Amicia kardeşlere nefes kesici bir adaya rehberlik ederken Fransa’nın vebalı sokaklarında “rahatlatıcı” bir geziye çıkın. Sonra, Aiden’ın bir kan sporu turnuvasına katıldığı, ancak tehlikede çok şey olduğunu fark ettiği zombi-parkour oyunu Dying Light 2 için çok beklenen hikaye DLC’si Bloody Ties var.

Dying Light 2 İncelemesi: Zombiler Parkour ile Tanıştığında

Bununla birlikte, Ekim 2022’de PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series S/X’e gelecek en iyi ve en büyük dokuz oyun burada.

Aşırı İzleme 2

Ne zaman: 4 Ekim
Nerede: PC, PS5, PS4, Anahtar, Xbox Series S/X, Xbox One

Takım kompozisyonunu 5v5 metaya göre filtreleyen Overwatch 2, bazı yeni haritalar ve kahraman yeniden çalışmaları ile birlikte orijinal 2016 oyununa benzer şekilde çalışacak. Teknik olarak konuşursak, öncekinin tamamen yerini alacak, daha hızlı bir oyun stilini teşvik edecek ve gelecek için planlanan PvE öğesinin önünü açacak bir yenileme. Ekim ayında piyasaya sürülen yapı, “erken erişim” etiketine sahip olacak ve bugünlerde çoğu atıcıya benzeyen yeni bir savaş geçiş sistemi ile yalnızca çevrimiçi çok oyunculu oyunlara izin verecek.

Güncellenmiş grafikler ve geometrik bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra Overwatch 2, hepsi de rekabetçi oyun için uygun olacak üç yeni kahraman – Sojourn, Junker Queen ve yeni duyurulan Kiriko – getiriyor. “Devamı”, sezonluk güncellemelerin yanı sıra çapraz oyun ve platformlar arası ilerleme için destek sağlayarak her dokuz haftada bir yeni içerik sağlar. Blizzard’ın bu yeni modelle oyuncu tabanını ne kadar süre koruyacağı/arttıracağı ise zaman içinde ortaya çıkacak.

Overwatch 2 Beta Hands-On: Maddede Eksik Bir Giriş

Bir Veba Masalı: Ağıt

Ne zaman: 18 Ekim
Nerede: PC, PS5, Anahtar, Xbox Series S/X

Güney Fransa’da geçen A Plague Tale: Requiem, Fransız Engizisyonundan ve Kara Ölüm vebasından kaçan kardeşler Amicia ve Hugo de Rune’un hikayesini takip ediyor. Hugo’nun kan hastalığına çare olabilecek bir ada aramaya çalışan Amicia’nın yerine geçmelisiniz. Yaklaşan başlıkta, bir bıçak, bir sapan ve düşmanlara ok atan bir tatar yayı kullanabilirsiniz. Oyun ayrıca düşmanları katranla tutuşturmanıza da izin veriyor.

Oyun, 2019’da piyasaya sürülen A Plague Tale: Innocence’daki olaylardan altı ay sonra geçiyor. Salgını yayan farelerden korunmaya çalışırken hem Amicia hem de Hugo ışıkta kalmalıdır. Bununla birlikte, bulmacaları çözmek veya düşmanlara saldırmak için avantajınıza da kullanılabilirler. Bu arada Hugo, aynı odada olmasalar bile düşmanları bulmak için özel bir yetenek kullanabilir. Ayrıca A Plague Tale: Requiem’de gizlilik veya savaş yeteneklerini geliştirmek için becerileri yükseltebilirsin.

Uncharted: Hırsızların Mirası Koleksiyonu

Ne zaman: 19 Ekim
nerede: bilgisayar

PlayStation’ın en yeni PC bağlantı noktası olan Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Ocak ayında PS5’e çıktıktan 10 ay sonra PC’ye gelecek olan Uncharted 4: A Thief’s End ve Uncharted: The Lost Legacy’nin yeniden düzenlenmiş bir versiyonudur. Bu aksiyon-macera başlığı, önceki bir rapora göre yeniden tasarlanmış bir arayüz, GPU ve VRAM algılama ve ölçek kaydırıcıları içeren yaşam kalitesi iyileştirmelerinin yanı sıra PC için tamamen optimize edilecektir.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, hazine avcıları Nathan Drake ve Chloe Frazer olarak oynamanıza izin verecek, ancak her iki oyundan da yalnızca tek oyunculu kampanyalara erişiminiz olacak. Ultra geniş monitörlerde 4K çözünürlükte oynarken grafik ayarlarınızı donanımınıza göre özelleştirebilirsiniz. Oyun aynı zamanda, tıpkı Sony’nin en yeni konsolları gibi, dokunsal geri bildirim ve titreşimin yanı sıra DualSense denetleyici girişini de destekleyecek.

Mario + Rabbids Umut Kıvılcımları

Ne zaman: 20 Ekim
Nerede: Nintendo Anahtarı

Mario ve Rabbids evrenlerindeki kahramanlar, Kıvılcımları Cursa adlı kötü bir varlıktan kurtarmak için farklı gizemli gezegenlerde bir yolculuğa çıkmak için güçlerini birleştirmeli. Bu oyun, Ubisoft ve Nintendo arasındaki bir işbirliğinden geliyor. Ayrıca 2017’deki Mario + Rabbids Kingdom Battle’ın devamı niteliğindedir.

Mario + Rabbids Sparks of Hope, Mario, Bowser, Peach, Edge, Rabbid Rosalina ve daha fazlası dahil olmak üzere dokuz kahramandan oluşan bir kadroyla gelecek. Ayrıca kaydettiğiniz Kıvılcımları partinizin Kahramanları ile eşleştirerek onları daha da heybetli hale getirebileceksiniz. Oyun, hareket özgürlüğü de sunacak stratejik bir sıra tabanlı savaş sistemine sahip olacak.

Gotham Şövalyeleri

Ne zaman: 21 Ekim
Nerede: PC, PS5, Xbox Series S/X

WB Games Montréal’in yaklaşan açık dünya aksiyon RPG’si Batman: Gotham Knights çizgi roman serisine dayanıyor. Batman (Bruce Wayne) ve Polis Komiseri Jim Gordon öldü ve düzeni sağlama (elbette kanunsuzlar olarak) ve adaletin sağlanması görevi Batgirl, Nightwing, Red Hood ve Robin’e düşüyor. Dört karakterin tümü, ışınlanma yeteneği de dahil olmak üzere farklı oyun stilleri ve yetenekler sunar.

Gotham Knights’ı tek oyunculu moda ek olarak arkadaşlarınıza bırakmanıza izin veren işbirlikçi modda da oynayabilirsiniz. Oyundaki karakterleri değiştirmek, karargahınız olarak hizmet veren Çan Kulesi’ni ziyaret etmeyi gerektirecektir.

Oyun, Batcycle’ınızda serbest biçimli şehir geçişinin yanı sıra Justice League uydusu aracılığıyla ışınlanmaya izin verir. Yayıncı Warner Bros. Interactive’e göre Gotham Knights, çözülmesi gereken gizemler ve kötü şöhretli kötü adamların yenilmesi önerecek.

Gotham Knights Gamescom Fragmanı Yeni Kötü Adamları Gösteriyor Harley Quinn, Clayface

Borderlands’den Yeni Masallar

Ne zaman: 21 Ekim
Nerede: PC, PS5, PS4, Xbox Series S/X, Xbox One

Telltale’nin anlatı eserinin manevi halefi olan New Tales from the Borderlands – bilim adamı Anu, açgözlü kardeşi Octavius ​​ve bir uçan sandalyeye bağlı donmuş bir yoğurt dükkanının sahibi Fran olan üç kaybedeni takip ediyor. Grup, Tediore’nin baskıcı işgaline karşı isyan ederken, türlerini büken bir maceraya atılırlar.

Orijinaliyle aynı şekilde, hikaye, yönü bir dereceye kadar etkileyen, seçime dayalı bir diyalog sistemi içeren beş bölüme ayrılacak. Hayranlar, unutulmaz Vault Hunters, psikopatlar, yozlaşmış CEO ve bir suikastçi botunun size sonuna kadar eşlik etmesini bekleyebilirler.

Unreal Engine’e geçiş, sağlam bir görsel destek sağlayarak eski göster ve tıkla mekaniğini biraz daha katlanılabilir hale getiriyor. Resmi listede ayrıca oyun içi kozmetikler, 10.000 oyun içi para birimi ve koleksiyonluk bir FL4K Vaultlander’dan oluşan bir “Adventure Captical Pack” de bulunuyor. Dahil etme, tek seferlik bir ödemeyle harika bir anlatı deneyimi sağlamaya odaklanan Telltale Games’den çok uzak. Ayrı basım veya mikro dönüşüm yok.

Persona 5 Kraliyet

Ne zaman: 21 Ekim
Nerede: PC, PS5, Anahtar, Xbox Series S/X, Xbox One

Persona 5’in geliştirilmiş bir versiyonu olan yakında çıkacak olan Persona 5 Royal, mevcut nesil konsollar için popüler RPG’ye yeni unsurlar getirmeye hazırlanıyor. Persona 5 Royal, ilk olarak Mart 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü ve yeni içerik ve olay örgüsü öğeleri sunuyor. Normal bir öğrenci olarak derslere katılmalı ve ders dışı etkinliklere katılmalı, bir Phantom Thief olarak ay ışığını aydınlatarak, onları değiştirmek için yozlaşmış yetişkinleri hedef almalısınız.

Persona 5 Royal ayrıca, oyuncuların Sarayları fethetmek ve oyundaki Hazineleri çalmak için duvarları aşmalarına ve engellerin üzerinden atlamalarına olanak tanıyan bir Metaverse Navigator’a da sahip olacak. Atlus ayrıca Royal’in tüm DLC’lerini PC, PS5, Switch, Xbox Series S/X ve Xbox One’da ücretsiz olarak erişilebilir hale getirirken, oyunda ilk kez Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca altyazılar yer alacak. diziler.

süngü 3

Ne zaman: 28 Ekim
Nerede: Nintendo Anahtarı

Yaklaşık sekiz yıllık bir aradan sonra Umbra Cadısı, Bayonetta 3’ün yüksek oktanlı aksiyonuyla nihayet geri dönecek. Ve o yalnız olmayacak! Eski ve yeni müttefikler, Viola adında bir eğitimde cadı da dahil olmak üzere, Thule adasındaki bir macerada ona yardım edecek. Bayonetta, ‘Homonculi’ adı verilen gizemli tehditlerle ve Singularity adlı kötü bir varlıkla karşılaşacak.

Bayonetta 3, yakın dövüş saldırıları ve silahlı saldırı kombinasyonunu kullanarak düşmanları alt etmenize izin veren çılgın bir hack-and-slash oyunudur. Geliştirici PlatinumGames, önceki oyunlardan zaten etkileyici olan Bayonetta cephaneliğini genişletti. Cadı Zamanı, İşkence Saldırıları ve Kötü Örgüler geri dönüyor. Demon Masquerade ve Demon Slave gibi yeni numaralarla birlikte.

Call of Duty: Modern Warfare II

Ne zaman: 28 Ekim
Nerede: PC, PS5, PS4, Xbox Series S/X, Xbox One

2019 Modern Warfare’in yeniden başlatılmasının devamı niteliğindeki Call of Duty: Modern Warfare II, yeni silah kullanımı, gelişmiş AI sistemi, yeni bir Gunsmith ve daha fazlasıyla temel oynanışa çeşitli iyileştirmeler getirecek. Oyun, sizi dünyanın dört bir yanında çatışmalara sürükleyecek tek oyunculu kampanyada ikonik Task Force 141’i geri getiriyor.

Lansmanda, yeni Call of Duty: Modern Warfare II, sürükleyici bir çok oyunculu deneyimi içerecek. Modern Warfare II ayrıca, taktiksel oynanışa sahip, hikaye odaklı bir Special Ops kooperatif modunu da içerecek. Geliştirici Infinity Ward ayrıca oyuna yeni haritalar, modlar, sezonluk etkinlikler ve daha fazlasını getirecek lansman sonrası ücretsiz içerik sözü verdi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8