28 Eylül 2022’de Amazon, yaklaşmakta olan yeni ürünlerini tanıttığı yıllık Cihazlar ve Hizmetler konferansını düzenledi. Bu yıl e-ticaret devi her şeyi yaptı, işte en önemli duyurular.

Bir adam Kindle'ına yazıyor.

Kindle Scrible okumanıza izin verir, aynı zamanda yazmanıza da izin verir. Fotoğraf: Amazon

Kindle Yazıcı

Yeni Kindle’lar düzenli olarak piyasaya sürülürken, Amazon’un en popüler ürünlerinden birinde büyük bir değişiklik yapmasının üzerinden yıllar geçti. Kindle Scribe, e-okuyucu işlevine ek olarak, sahibinin E-mürekkep ekranına cihazın yanına takılan bir kalem (temel veya premium ürün yelpazesinde) kullanarak not yazmasına ve yazmasına olanak tanır.

Bu fikrin bir kısmı, okuyucuların ilgilerini çeken bölümlerin yanına notlar karalamalarına izin vermektir. Ancak Amazon daha da ileri gidiyor: şirket, bir belgeyi doğrudan Kindle’a aktarmanıza olanak tanıyan bir düğmeyi Word’e entegre etmek için Microsoft ile birlikte çalıştı.

Aynı kategoride

Google Search On 2022'nin gerçekleştiği sahne.Google Search On 2022'nin gerçekleştiği sahne.

2022’de Google Arama: hangi reklamları seçmeli?

Kindle Scribe’ın ekranı 10,2 inç boyutunda ve artı tarafta, kalemi şarj gerektirmiyor. Yeni okuyucu şimdiden ön siparişe açıldı. Amazon, bir kez daha gerçek bir en çok satanlar olmasını bekliyor.

Echo Dot hoparlörler.Echo Dot hoparlörler.

Amazon, Echo Dot serisini yeniledi. Fotoğraf: Amazon

Yankı bağlantılı hoparlörler makyajlanıyor

E-ticaret devi, iki yeni beşinci nesil bağlı hoparlörü tanıttı: Echo Dot ve saatli Echo Dot. İlk bakışta, iki cihaz öncekilere benziyorsa, çok daha gelişmiş yeteneklere sahipler.

İlk olarak, hoparlörler, önceki modele göre iki kat daha fazla bas sağlayan tamamen yeniden tasarlanmış bir ses mimarisine sahiptir. Ek olarak, Alexa’yı entegre eden akıllı hoparlörler artık Amazon’un AZ2 işlemcisini kullanıyor ve bu da yerel olarak daha fazla eylem gerçekleştirmelerini sağlıyor. Ayrıca yeni bir sıcaklık sensörü, dokunarak yeni hareket kontrolleri ile donatılmıştır. Son olarak, Eero ağını kullananlar için artık bir Wi-Fi genişleticiye dönüşebilirler.

Amazon ayrıca Echo Studio konuşmacısı için bir güncelleme duyurdu. İkincisi, daha iyi stereo ses sunmasını sağlayan yeni bir uzamsal ses işlemcisine sahiptir ” daha fazla genişlik, netlik ve mevcudiyet “. Şirkete göre, yeni hoparlör daha iyi orta kademe netliği ve daha derin bas sunuyor. Tasarım tarafında artık beyaz olarak da sunulacak.

Amazon'un Halo YükselişiAmazon'un Halo Yükselişi

Yeni Amazon ürünü, sahibinin uykusunu analiz edebilen Halo Rise. Fotoğraf: Amazon

Amazon Halo Yükselişi

Bu yeni ürünle Amazon, bağlı cihaz yelpazesini genişletiyor. Halo Rise bir komodinin üzerinde duruyor ve çalar saat ile uyku monitörü arasında bir meleze benzetilebilir. Yerleşik sensörler sayesinde kamera veya mikrofona sahip olmadığını belirten Amazon, uykuyu izlemek için hareket ve nefes almayı takip edebiliyor. Ancak firma bunu nasıl başardığını ayrıntılı olarak açıklamadı.

Halo Rise ayrıca ortam ışığı seviyesi, nem ve oda sıcaklığı gibi şeyler hakkında veri toplayan yerleşik çevresel sensörlere sahiptir. Sabahları yumuşak bir ışık ve “” sayesinde sahibini uyandırır. küçük muhafaza » uyku döngüsünü dikkate alarak (uyku hafif, derin vb. ise). Daha sonra geçirilen gecenin kalitesi hakkında bir rapor verir.

Bu ürün Alexa ile uyumludur ve Amazon’un bağlı cihaz ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Örneğin, bir Echo konuşmacısına iyi uyuduğunuzu sormak mümkün olacak, ikincisi Halo Rise tarafından kurtarılan verileri toplayarak yanıt verecektir.

A Blink projektör kamerasıA Blink projektör kamerası

Amazon, etkileyici bir güvenlik kamerası yelpazesine sahiptir. Fotoğraf: Amazon

Blink kameralar makyajlanıyor

Amazon’un sahip olduğu güvenlik kamerası markalarından biri olan Blink, yakında yeni bir dış mekan kamerası çıkaracak. Blink Kablolu Projektör Kamerası olarak adlandırılan bu kamera, yerel video işleme için AZ2 yongasıyla birlikte çalışır, bu nedenle yakaladığı görüntüleri göndermek için buluttan geçmesine gerek kalmaz. Özelliği, projektörleri sayesinde 2.600 lümenlik çok belirgin bir LED aydınlatmanın yanı sıra 1080 piksel canlı görüntü ve iki yönlü ses sunmasıdır. Blink, projektör kamerasının tamamen kablolu bir versiyonunu ilk kez piyasaya sürdü, diğer versiyon gerçekten pille çalışıyordu.

Blink Mini kamera sahipleri de çok faydalı bir yenilikten faydalanacak. Amazon gerçekten de bir tripoda benzeyen ve Mini Pan Tilt adlı bir aksesuar pazarlayacak. Bu sayede kamera artık sabit durmayacak ve bir odanın farklı bölümlerini gözlemlemek için dönebilecek, ayrıca bir uygulama sayesinde uzaktan kontrol edilebilecek.

Bir Ring güvenlik kamerası.Bir Ring güvenlik kamerası.

Amazon’un sunduğu yeni Ring kameralar çok gelişmiş teknolojilere sahip. Fotoğraf: Amazon

Halka kameralar da

Amazon ayrıca projektörlere de sahip iki yeni Ring kamera tanıttı. Birincisi, Ring Spotlight Cam Pro, nesnelerin (veya insanların) tam mesafesini ayırt etmek için radar kullanır ve uyarıların yalnızca belirli bir çevre içindeki aktiviteyi uyarmak için yapılandırılmasına izin verir. Kablolu ve pilli versiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli versiyonlar sunulacak, bir güneş enerjisi seçeneği de mevcut olacak.

İkinci cihaz, Spotlight Cam Plus, öncekinin daha az keskin bir versiyonudur ve bir radarı yoktur. Bunun yerine, daha önce yalnızca şirketin amiral gemisi kameralarında bulunan bir özellik olan Ring’in gelişmiş Bird’s Eye View hareket algılama teknolojisinden yararlanıyor. Cam Pro gibi, farklı güç seçenekleriyle gelecek.

Astro-robotAstro-robot

Astro robot, orada neler olduğunu izlemek için evlerin içinde hareket edebilir. Fotoğraf: Amazon

Astro robotu daha iyiye gidiyor

Amazon tarafından 2021 konferansında tanıtılan Astro, bir yüzü görüntüleyebilen 10 inçlik büyük bir ekrana ve hareket etmesine izin veren bir yuvarlanma tabanına bağlı kameralara sahip. Farklı aile üyelerinin yüzlerini tanıyabilen veya belirli bir eşyayı evdeki birine teslim edebilen bir refakatçi olarak hareket edebilir.

Her şeyden önce, Amazon bunu bir evin güvenliğini güçlendirecek bir cihaz olarak sundu: hareket edebiliyor, tüm odaları tarayabiliyor. Amerikan devi, Astro’nun yeteneklerini geliştirdiğini açıkladı. Küçük robot, yakında evcil hayvanları algılamasına ve onlarla etkileşime girmesine ve ustalarına bir video göndermesine olanak tanıyan bir güncellemeye sahip olacak. Hiç şüphe yok ki, bu küçük ekstra ile Amazon, daha fazla aileyi onu benimsemeye ikna etmeyi umuyor.

Ateş TV KüpüAteş TV Küpü

Amazon, Fire TV Cube’un yanı sıra televizyon alanında da bir darbe indirmeye karar verdi. Fotoğraf: Amazon

TV tarafında yeni

Amazon, konferansının önemli bir bölümünü Fire TV ürünlerine ayırdı. Fire TV Cube’un yeni bir versiyonunu tanıttı. Bu model bir HDMI giriş ve çıkış bağlantısına sahiptir. Cihaz ayrıca, yüksek çözünürlüklü içeriği, netlik ve ayrıntı açısından yerel 4K videoya daha yakın olacak şekilde yükseltebilen bir özellik içerir. Amazon, Fire TV Cube’un yanı sıra, bulunmazsa bir gürültü tetikleyebilen Alexa Pro sesli uzaktan kumandayı tanıttı. Uzaktan kumanda artık arkadan aydınlatmalıdır ve örneğin bir akış hizmetine atanabilen iki programlanabilir düğmeye sahiptir.

Şirket ayrıca iki premium QLED modeli eklemek için Fire TV Omni serisini genişletiyor. Bunlar, şirketin Dolby Vision IQ ve HDR10 Plus Adaptive desteğini içeren ilk TV’leri. Yeni şablonlar temiz bir tasarıma sahiptir ve sanat eseri veya haberler, takvim, hatırlatıcılar, yapışkan notlar, hava durumu ve daha fazlası gibi bir Alexa widget koleksiyonunu görüntülemek üzere yapılandırılabilir. Bu yeni televizyonlar etkileşimlidir: ekranda bir sanat eseri görüntüleniyorsa, Alexa’dan onun hakkında bilgi istemek mümkündür.

Son olarak Amazon, Echo Show 15 akıllı ekranın bir Fire TV cihazı olarak kullanılmasına izin verecek bir güncelleme aldığını açıkladı.

Eko Oto.Eko Oto.

Daha küçük olan yeni Echo Auto, gösterge panosuna daha kolay entegre edilecek. Fotoğraf: Amazon

Yeni bir Echo Auto

Amazon, 2018’den beri yeni bir Echo Auto tanıtmamıştı. Selefinden daha küçük olan cihaz, Alexa’yı araca getiriyor ve bu nedenle sesli komutların, müziğin, Bluetooth çağrılarının ve daha fazlasının kontrol edilmesine izin veriyor. Orijinal modelden daha az mikrofona sahip olsa da, radyo veya klima gibi diğer araç sesleri üzerindeki sesli komutları algılamasına yardımcı olan gelişmiş algoritmalarla bunu telafi ediyor.

Firma ayrıca BMW ile bir ortaklık ortaya çıkarma fırsatını da yakaladı. Artık üretici, Amazon’un Alexa Custom Assistant programı sayesinde kendi sistemini oluşturmak için sesli asistandan ilham alacak. Önümüzdeki iki yıl içinde arabalarına kendi asistanını yerleştirmeyi planlıyor.

Amazon, insanların evlerindeki varlığını büyük ölçüde artırıyor

Bu ürünlerin çoğu eve entegre olacak şekilde tasarlanmışsa, bu şans eseri değildir. 2014 yılından bu yana e-ticarette 1 numara akıllı ev pazarında da lider konumda olup, yeni ürünler tasarlamaya ve kataloğunu genişletmeye devam etmektedir. Bunu başarmak için firma, 2018’deki Ring veya 2019’daki Eero gibi kilit ve stratejik devralmaları zincirliyor.

Bu yaklaşım sayesinde Amazon, cihazların birlikte çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olmak için kullandığı dünya çapında milyonlarca ev hakkında hassas verilere sahip oluyor. ortam zekası », insan müdahalesi olmadan işleyebilen ve birbirine uyum sağlayabilen bağlı nesnelerden oluşan ekosistemini tanımlamak için kullandığı bir terimdir. Örneğin Alexa, evde kimsenin olmadığını fark ederse alarm sistemini etkinleştirebilir.

Amazon, tüm bu verileri güvenli bir şekilde sakladığını ve yalnızca araştırma ve ürün geliştirme amacıyla kullandığını garanti ederken, birçok gizlilik savunma kuruluşu şirketin iş modeli toplumu hakkında uyarılarda bulunuyor. Dahası, Amazon bu yaz iRobot’u satın aldığını duyurduğunda, ikincisi gündeme geri döndü, öyle ki Federal Ticaret Komisyonu satın almayla ilgili bir soruşturma başlattı.

Ancak şimdilik şirket, faaliyetlerinin bu kısmında yetkililer tarafından bundan daha fazla endişe duymamaktadır ve her zamankinden daha gelişmiş ve teknolojik olarak gelişmiş bir ürün yelpazesi ile sahip olduğu veri kütlesinin artacağı kesindir. hala katlanarak büyüyor.genel-16