bu WoW WotLK Elemental Şaman doğanın bir gücüdür – kelimenin tam anlamıyla. Öğeleri isteklerine göre bükerek, doğru yetenek yapısına sahipseniz inanılmaz derecede güçlüdürler, bu yüzden burada PvP ve PvE için ihtiyacınız olan şeylerin bir özeti ve ayrıca Blizzard’ın MMO’sunda nasıl hızlı bir şekilde seviye atlayacağınız.

Şamanlar, WoW WotLK Classic’in daha belirsiz sınıflarından biridir. Üç farklı özelliğe (Elemental, Enhancement ve Restoration) ayrılan bu özellikler, izlemeyi seçtiğiniz yola bağlı olarak DPS veya şifacı olarak oynanabilir. Elemental Shaman, doğanın öfkesiyle tepeden tırnağa silahlanmış ve düşmanlarını kıymaya kararlı bir hasar uzmanlığıdır. Bu, doğru yapıya ve seviye atlama sürecinde eziyet etme isteğine sahip olmanız şartıyla, çünkü büyülü yeteneklerine rağmen, oyunun ilk aşamalarında oynaması daha zor sınıflardan biridir.

Bir meydan okumayı sever misin? O halde WoW WotLK’da Elemental Shaman oynamak için bilmeniz gereken her şeyin bir özetini burada bulabilirsiniz; En iyi PvE ve PvP yapılarından etkili bir şekilde nasıl seviye atılacağına kadar.

WotLK Elemental Şaman için en iyi yarış

WotLK’da yalnızca belirli birkaç ırk Shaman oynayabilir, bu nedenle normalden biraz daha sınırlısınız. Horde oyuncuları için PvE merkezli savaşçılar için Troll’ü ve PvP için Orc’u öneriyoruz. Orc ayrıca PvE açısından Troll’den sonra ikinci sırada geliyor, bu yüzden her ikisinden de biraz yapmak istiyorsanız bu en iyi seçenek olabilir. İttifak tarafında, Draenei tek gerçek seçimdir – esas olarak sınıfı seçebilecek tek İttifak ırkı oldukları için.

Bu yarışlar, spesifikasyonun yetenekleriyle olan sinerjilerine göre seçildi. PvE için, Troll’s Beast Slaying, hayvanlara verilen hasarı %5 artırır ve Berserking, saldırı ve kullanım hızını %10 artırır. Burada gerçek bir dezavantaj yok, özellikle de Yenilenme yoluyla ekstra sağlık yenilenmesi kazanabileceğiniz için. Öte yandan Orklar, Sertlik ile sinir bozucu PvP sersemletmelerine direnebilir ve Blood Fury, büyülerden gelen hasarı ve iyileştirmeyi artırır – menzilli bir DPS için mükemmel.

İttifak tarafında Draenei’ye takılıp kalmış olsanız da, Naaru’nun Hediyesi, oyuncuları 50 hasar kadar iyileştirdiği için iyileştirme büyülerini kullanırken harikadır ve Kahramanlık Varlığı isabet şansını bir artırarak partinize bir bütün olarak yardımcı olur.

WotLK’da Elemental Shaman için en iyi PvE yetenekleri

Yani diğer insanlar yerine canavarları öldürmeyi seçtiniz – bu muhtemelen iyi bir şey. PvE Elemental Shaman için yapı oldukça katıdır çünkü sınıfın zayıf mana havuzuyla savaştığınızdan ve aynı zamanda mecazi paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmanız gerekir. Aşağıda standart PvE yapısı verilmiştir ve mümkün olduğunca buna bağlı kalmanızı öneririz.

Yetenek Özellik Rütbe
Konveksiyon elemental 3
sarsıntı elemental 5
Totemleri Geliştirmek Artırma 3
atalardan kalma bilgi Artırma 2
Alev Çağrısı elemental 3
Gürleyen Saldırılar Artırma 5
Elemental Odak elemental 1
elemental öfke elemental 5
Element Silahları Artırma 3
Şamanistik Odak Artırma 1
İyileştirilmiş Yangın Nova elemental 2
Fırtınanın gözü elemental 3
Temel Erişim elemental 2
Yıldırım Çağrısı elemental 1
amansız Fırtına elemental 3
Element Hassasiyeti elemental 3
Yıldırım Ustalığı elemental 5
Element Ustalığı elemental 1
Fırtına, Toprak ve Ateş elemental 3
gürleyen yankılar elemental 2
element yemini elemental 2
Yıldırım Aşırı Yükü elemental 3
Gazap Totemi elemental 1
Lav Akışları elemental 3
Şamanizm elemental 5
fırtına elemental 1

WotLK’da Elemental Shaman için en iyi PvP yetenekleri

Yani canavarlar yerine Arena’da kafa patlatmak istiyorsunuz. Bu tehlikeli bir hareket ama Elemental Shaman oynamak PvP’deki en iyi seçeneklerden biri. Uzaktan büyük miktarda hasar verebilirsiniz, yani doğru yetenek yapısıyla sağlık çubuklarını parçalayabilirsiniz. Bunları aşağıda listeledik.

Yetenek Özellik Rütbe
sarsıntı elemental 5
Dünya’nın Kavraması Artırma 2
atalardan kalma bilgi Artırma 3
Alev Çağrısı elemental 3
Elemental Koruma elemental 3
Koruyucu Totemler Artırma 2
Gürleyen Saldırılar Artırma 1
Geliştirilmiş Hayalet Kurt Artırma 2
yankılanma elemental 5
Elemental Odak elemental 1
elemental öfke elemental 5
Şamanistik Odak Artırma 1
Fırtınanın gözü elemental 3
Temel Erişim elemental 2
Yıldırım Çağrısı elemental 1
amansız Fırtına elemental 3
Yıldırım Ustalığı elemental 5
Element Ustalığı elemental 1
Fırtına, Toprak ve Ateş elemental 3
gürleyen yankılar elemental 2
element yemini elemental 2
Yıldırım Aşırı Yükü elemental 3
astral geçiş elemental 3
Gazap Totemi elemental 1
Lav Akışları elemental 3
Şamanizm elemental 5
fırtına elemental 1

WotLK Classic’te Elemental Shaman seviye atlama

Daha ileri gitmeden önce, Elemental Şaman’ı seviyelendirmenin zor olduğunu bilmelisiniz. Sınıfın zayıf bir mana havuzu var, bu da işler çirkinleşirse mücadele edeceğiniz anlamına geliyor. İşler iyi olsa bile, savunma yolunda size gerçekten yardımcı olan çok az büyü vardır, bu yüzden kendinizi sürekli kırmızıda bulabilirsin. Söylediğimiz şey ölmeye hazırlıklı olun – çok.

Sayısız gri ekran karşısında acı çekmeye hazırsanız, buna değer, çünkü sınıf ilerledikçe inanılmaz derecede güçleniyor. Size yardımcı olmak için, Strength of Earth, Mana Spring, Wrath of Air ve Totem of Wrath totemlerinizi elinizden geldiğince düşürdüğünüzden emin olun. Bu buff toprak, su, hava ve ateş büyüleri sırasıyla size on kat yardımcı olabilir. Savunma istatistiklerinizin harika olmadığını düşünüyorsanız, bir Earthbind totemi almaya değer. İlerlemelerini yavaşlatmak için bunu kendin ve düşmanın arasına yerleştirmek isteyeceksin.

Dövüş başladığında, Flametongue Silahınızı ve Su Kalkanınızı hazırladığınızdan emin olun. Daha sonra, Elemental Mastery ile birlikte Chain Lightning’inizi bekleme süresinde kullanabilirsiniz. Ardından, düşmanınız büyünün süresi boyunca hayatta kalacaksa Flame Shock’u veya bu sağlık çubuğu biraz fazlaysa Earth Shock’u kullanarak öldürmeye başlayın. Hâlâ hayattalarsa, hızlı bir Şimşek anlaşmayı imzalayacak.

Birkaç totemi daha olanlar için, ona saldıran düşmanları sürekli olarak sersemletmek için Taş Pençe totemini düşürebilirsiniz. Bazılarını çekebilir ve diğerlerini toteme saldırması için bırakabilir, ardından zincirlediğiniz düşmanları yok etmek için Fire Nova’yı kullanabilirsiniz. Fire Nova ayrıca daha önce bahsettiğimiz savunma amaçlı Earthbind totemiyle de iyi çalışır ve aynı anda aktif olan Magma veya Totem of Wrath gibi bir ateş toteminiz varsa daha da güçlü olacaktır.

WoW Elemental Shaman’ın yolu kolay değil, ancak umarım bu kılavuz, Azeroth’un gördüğü en yıkıcı menzilli DPS olmanıza yardımcı olur. Diğer Klasik WoW sınıflarından birini denemek istiyorsanız, biraz daha güçlü bir şey arıyorsanız WoW WotLK Death Knight kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.oyun-2