Bugün Dijital Dönüşüm Bakanlığı, BT şirketlerinin ve telekom operatörlerinin başkanlarından mobilize çalışanlarla ilgilenmelerini, özellikle onlara aylık ödeme yapmalarını istedi.

Birçok programcı, mühendis ve siber güvenlik uzmanı, iletişim ağlarını istikrarlı tutmak, siber saldırıları püskürtmek, mevcut dijital hizmetleri sürdürmek ve yenilerini başlatmak için ertelemeler alacak. Ancak bazıları askerlik yapacak: biri gönüllü olarak gidecek, biri zaten bir çağrı aldı. BT şirketlerinin ve telekom operatörlerinin başkanlarından mobilize çalışanlarla ilgilenmelerini istiyoruz: onlara maaşlarının en az %80’i tutarında aylık ödemeler sağlayın, bir seferde birkaç maaş ödeyin ve aileler için VHI politikaları yayınlayın. Şimdi yapmamız gereken minimum şey bu.


Mintsifra.28 Eylül’de Dijital Dönüşüm Bakanlığı, BT ve telekom şirketlerinin çalışanlarının Gosuslugi portalında kısmi seferberlik kapsamında 1,5 binden fazla erteleme başvurusu sunduğunu bildirdi. 27 Eylül’de Dijital Kalkınma Bakanlığı, BT ve telekom şirketlerinin çalışanlarının kısmi seferberliğin bir parçası olarak zorunlu askerlikten serbest bırakılması için başvuruda bulunmak için Gosuslugi portalında bir hizmet açtı.genel-22