Melez bir MMORPG ve RTS oyunu olan Foxhole, kendisi için benzersiz bir dizi zorluk seçti. Belki de bunların en büyüğü, oyuncuların büyük bir savaşın lojistik tarafını yönetmesi sorusudur – cephedeki askerlerin savaşmaya devam etmesi için ihtiyaç duydukları teçhizatı üretme ve taşıma gibi ‘sıkıcı’ işi yapmayı nasıl eğlenceli ve ilginç hale getirirsiniz? ? Şaşırtıcı bir şekilde, Foxhole bunu başarıyor gibi görünüyor ve 28 Eylül’de Erken Erişim’den ayrılmasıyla birlikte gelen devasa Inferno Güncellemesi, lojistik oyununu daha da çekici kılıyor.

Foxhole’da binlerce oyuncu, devasa bir haritanın kontrolü için savaşan bireysel askerler olarak işbirliği yapıyor. Her mermi, her top mermisi ve her üniforma üretilmeli ve ihtiyaç duyulan yere nakledilmelidir ve Foxhole’un Erken Erişim aşamasında, tüm bu üretim cepheden çok uzaktaki fabrika kasabalarında gerçekleşti.

Bugüne kadar oyuncular bu kasabalarda ve çevresinde çalıştılar, kaynakları süpürdüler ve ekipmanı ürettikleri fabrikaları çalıştırdılar, ardından kamyonlar veya gemilerle öne çıkardılar. Yeni Cehennem Güncellemesi Oyunun bu tarafına bazı önemli yeni katmanlar ekliyor: artık oyuncular endüstriyel tesisler ve nakliye limanları için yeni yerler seçerek yerleşik şehirlerin dışında tesisler inşa edebilirler.

Foxhole’un yaratıcısı Mark Ng, “Bunların yaptığı şey, normal lojistik şehirlerin kapasitesini genişletmek ve orijinal lojistik şehirlerinin yapabildiklerinin ötesine geçmenize izin vermek” diyor. “Artık onların yerini almıyorlar – hala sadece lojistik kasabalarında yapabileceğiniz birçok şey var. Ancak oyuncular tarafından inşa edilen lojistik alanlarda, sabit şehirlerde inşa edemeyeceğiniz yeni şeyler inşa edebiliyorlar.”

Bu yeni şeylerden biri, Foxhole’un, harita üzerinde kamyonların yönetebileceğinden çok daha verimli bir şekilde daha büyük tedarik yüklerini taşıyabilen devasa lokomotiflerle tamamlanan tamamen işlevsel raylı sistemidir. Oyuncular, vinçlerin cephane, silah ve diğer malzemeleri kasaları 14 vagona kadar olan trenlere paketlemek için kullanılabileceği tren rayları ve yükleme rıhtımları inşa edebilir. Trenler ayrıca tankları ve piyadeleri taşıyabilir ve silahlarla donanmış savunma arabalarını içerebilir – trenler düşman için karşı konulmaz stratejik hedefler oluşturacağından önemli bir nokta.

Ng, yeni tesis sisteminin Satisfactory veya Factorio oynayan herkesin aşina olması gerektiğini söylüyor. Ulaşım ve üretim Foxhole’daki hikayenin sadece bir parçası olduğu için burada akıcı hale getirildi, ancak savaşın bu daha ‘sıradan’ tarafına büyüleyici bir derinlik katıyor. Oyuncular, elektrik şebekelerini dikkatli bir şekilde düzenlemeli ve tesislerini çalışır durumda tutmak için gerekli yakıt ve hammaddeleri sağlamalıdır.

Foxhole Inferno Güncellemesi: Yeşil boyalı tanklar Foxhole'daki düz yataklı vagonlara yerleştirildi

Inferno ayrıca, alev püskürtücüler, raylı topçu silahları, alev tankları ve yangın çıkaran roket topları dahil olmak üzere ön cephelerde kullanılacak yeni silahlar içerir. Ağır muharebe tankı sınıfı Inferno ile geri dönüyor ve buna yeni süper tank sınıfı da katılıyor – Ng’nin Foxhole’un doruk etkinliğini oluşturduğunu söylediği kesinlikle devasa zırhlı araçlar. Süper tankların, bir klan etkinliği olması gerektiğini, bir grup oyuncunun üretim ve sahada önemli bir taahhüt gerektiren bir şey olduğunu açıklıyor.

Böylesine devasa çevrimiçi savaşlarda çok fazla hareketli parça varken, Foxhole’un feci şekilde yanlış gidebileceği sayısız yol var. Bununla birlikte, şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor ve binlerce oyuncu, her seferinde bir aydan fazla süren çevrimiçi savaşlara katılmak için düzenli olarak giriş yapıyor.

Cehennem çıktı ve sen Steam’e git Foxhole’a kendin göndermek için. Şu anda 1.0 lansman haftası için %25 indirimli.oyun-2