SoftBank, dünya genelinde yaklaşık 150 personeli azalttı, çalışanlar yakında haberdar edilecek

Japonya’nın SoftBank Grup A.Ş. dünya çapında yaklaşık 150 personeli kesiyor Vizyon Fonu birim ve SoftBank Grubu UluslararasıCEO Masayoshi Son, teknoloji bahislerinde büyük bir kayıp yaşamasının ardından görevinden ayrıldığını söyledi.

Bildirimlerin yakında çalışanlara gönderileceğini ve iki işletmedeki çalışanların yaklaşık %30’unu etkileyeceğini söyleyen kişi, bilgilerin kamuya açık olmadığı için kimliğini açıklamayı reddetti. Kişi, ABD, İngiltere ve Çin dahil olmak üzere büyük maliyet merkezlerinin etkilendiğini de sözlerine ekledi.

İkinci bir kaynak, kesintilerin yatırım ekiplerindeki personeli ve finans ve hukuk gibi departmanlardaki arka ofis personelini etkileyeceğini söyledi.

Ayrıca Okuyun

SoftBank, teknoloji çöküşünde 17 milyar Vizyon Fonu kaybı bildirdi
SoftBank CEO'su Arm ve Samsung arasında bir amp39strategic ittifakamp39 görüşmeyi planlıyor

Oğul Ağustos ayında, Vizyon Fonu biriminin Haziran ayına kadar olan altı ayda 50 milyar dolarlık rekor bir kayıp kaydetmesinden ve milyarderin artan faiz oranları ve teknoloji değerlemelerini vuran siyasi istikrarsızlıktan etkilenmesinin ardından maliyetleri düşürme sözü verdi.

Son, o sırada “Kutsal alanlar olmadan maliyetleri düşürmemiz gerekiyor” dedi.

Kesintiler aynı zamanda SoftBank liderliğindeki Group International, Marcelo Claure diğer grup yatırımlarını yöneten firmadan ayrılmadan önce.

Son, SoftBank’ın ikinci Vizyon Fonu’nun öncelikle mevcut portföyünü yöneteceğini söylemesiyle, Vision Fund yatırım faaliyetini radikal bir şekilde azalttı.

SoftBank, kilit varlık Alibaba Group Holding Ltd’deki hissesini sattı ve Arm’ı listeleme planlarını açıkladı.

Oğlu geçen hafta onunla görüşmeyi planladığını söyledi. Samsung Elektronik Ltd. Güney Koreli teknoloji devi ve Arm arasında potansiyel bir “stratejik ittifakı” tartışmak için.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9