Platformda kısa süre önce piyasaya sürülen Roblox dinamik kafalar, oyuncuların çeşitli sanal yüz ifadeleriyle kendilerini ifade etmelerine olanak tanıyor. Sandbox oyununun avatar formatına yönelik bu uzun zamandır beklenen güncelleme, Roblox’un düşük kaliteli bir çocuk oyunu olarak ününü aşmanın ve her yaştan insanın hayali sanal dünyalarda toplanabileceği bir platforma dönüşmesinin başka bir yoludur. Kafalar, Roblox’un memler ve diğer internet kültürü referansları olarak ikonik olan uzun süredir devam eden statik yüzlerinden bir ayrılığı temsil ediyor.

Roblox, 9-10 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşen Roblox Geliştirici Konferansı’nda oyuncuları avatar yüz ifadesi teknolojisiyle resmen tanıştırdı. A son Roblox blog yazısı Hedefin “avatarlara aslına uygun insan ifadesi” getirmek olduğuna dikkat çekerek, şirketin dinamik kafalara girişi hakkında ek bilgi sunuyor.

“Avatarlar, insanların kendilerini ve kimliklerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerini sağlıyor ve bunu iletişimin ötesinde şekillerde desteklemeye devam etmek istiyoruz. Blog yazısında, her gün milyonlarca insan yeni görünümleri denemek ve farklı kişilikleri denemek için Marketplace’e geliyor, hatta bazen günde birden çok kez” diyor.

Roblox geliştiricileri, şirketin yakın zamanda piyasaya sürülen özelliklerini kullanarak hızlı bir şekilde benzersiz yüz ifadeleri oluşturabilir. Canlı Animasyon OluşturucuBu, Roblox’luların yüz ifadelerini avatarlarına eşlemelerine olanak tanır. Süreç, Roblox’luların “ruh halinize en uygun ve duygu ve jestleri daha iyi yakalayan çok çeşitli ifadeleri iletmek için avatarlar oluşturmasını” sağlar.

“Araçlar, yeni makine öğrenimi modellerimizden yararlanıyor ve yüksek kaliteli tam vücut ve yüz animasyonları oluşturmak için gereken zaman ve kaynakları önemli ölçüde azaltıyor. Herkes sadece cihazının kamerasını kullanarak, avatarlar için dakikalar içinde profesyonel düzeyde animasyonlar yapabilir.”

Günümüzün dinamik kafaları, esas olarak belirli oyuncu eylemleriyle tetiklenen sanal yüzlerden oluşurken, sonunda Robloxian’ın avatarlarının gerçek zamanlı olarak tepki vermesini sağlamak için kamera yüz haritalama teknolojisinden yararlanabilmelidir. Sonuç olarak, bu avatar ifadeleri, FaceTime memojileri ve animojileri için kullanılan teknolojiye benzer şekilde çalışabilir. Robloxianların avatarlarının yüz ifadeleriyle tepki vermesine izin verme yeteneği, şirketin insanların eylemlerinin gerçek hayatta nasıl davrandıklarını taklit edebileceği bir metaverse geliştirmek için attığı bir başka adımdır.

Robloxians artık ilklerini talep edebilir Roblox Avatar Shop’ta ücretsiz olarak yüz ifadeleriyle dinamik kafalar. Daha fazla ücretsiz avatar öğesi için, Eylül ayı için Roblox promosyon kodları listemize göz atabilir ve hazır oradayken, Eylül ayı için Roblox müzik kodlarımızla müzik kutunuz için ücretsiz şarkılar yakalayabilirsiniz. Ardından, metaverse’de en komik yeni avatar ifadelerinizi nerede sergileyeceğinize dair fikirler için 2022’deki en iyi Roblox oyunlarını ziyaret edin.oyun-2