Şirketin başkanı Maxim Sokolov, Za Rulem dergisinin genel yayın yönetmeni Maxim Kadakov ile yaptığı röportajda, AvtoVAZ’ın yakın gelecekte Renault Duster crossover’ın üretimini kendi markası altında yerelleştirmeyeceğini söyledi. bir olasılık.

Yasal alanda yaşıyoruz ve bize aynı Largus için bileşenler sağlayan Renault ile ortaklıklar sürdürüyoruz. Ve anlaşmalar öyle ki Renault’ya telif ücreti ödememiz gerekiyor – satılan her Duster için lisans ödemeleri. Araba bir milyona satılırsa, 40 bin ruble olan yaklaşık% 4 ödememiz gerekiyor. Arabanın fiyatı iki milyon ise, o zaman zaten 80 bin ruble. Toplam üretim açısından – çok para. Şimdilik Duster projesini bir kenara koyduk.


Maksim SokolovBu yılın Mayıs ayında Renault Rusya’daki varlıklarını sattı ve pazarımızı terk etti. Duster, Kaptura ve markanın Rusya’daki diğer modellerinin üretimi artık yapılmamaktadır ve AvtoVAZ, halihazırda satılan ve halen satılmakta olan otomobillerin servisinden sorumludur.

Renault, AvtoVAZ’ın Duster crossover’ı kendi Lada markası altında üretmesine izin verdi. Logan sedan için de benzer bir anlaşmaya varıldı, ancak Sokolov, üretiminin artık uygun olmadığını da sözlerine ekledi.genel-22