Makaraları ve önerileri olmayan bir Instagram nostaljisine hitap eden bir uygulama, geliştiricilerin söylediği gibi App Store’dan çekildi.

OG Uygulaması, kullanıcıların Instagram hesaplarıyla oturum açmalarına ve reklamlar, öneriler ve Makaralar olmadan göz atmalarına olanak tanır – Instagram’da, kullanıcılardan yaygın olarak geri dönüşe neden olan, giderek daha rahatsız edici özellikler. Uygulamanın adı da aynı duyguyu yansıtıyor: birçok kullanıcı eski Instagram’ı özlüyor.

Ancak uygulama resmi olarak piyasaya sürüldükten sadece bir gün sonra Çarşamba günü App Store’dan kaldırıldı. Engadget raporlar. Twitter’da OG Uygulaması yaratıcıları, uygulamanın 10.000 kez indirildiğini ve kaldırılmadan önce sıralamada tırmandığını söyledi.

Apple’ın Meta’nın talebi üzerine OG Uygulamasını kaldırıp kaldırmadığı belli değil – Apple, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi. Meta’nın sahip olduğu klon sitelerine karşı politikalar — veya içeriği çoğaltan üçüncü taraf siteleri — ve açılan davalar klonlar yaratan insanlara karşı.

Meta sözcüsü Ryan Brack şunları söyledi: Sınır uygulamanın politikaları ihlal ettiğini ve şirketin “tüm uygun yaptırım eylemlerini” gerçekleştirdiğini ancak bunun neleri kapsadığını belirtmediğini söyledi. OG Uygulaması yaratıcıları da Twitter’da iddia edildi ekip üyelerinin kişisel Instagram ve Facebook profillerinin yasaklanması. OG Uygulama ekibi, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi. Sınır.

OG Uygulamasının ana sayfa beslemesi, Instagram'a çok benzeyen bir sayfada kullanıcı gönderilerini, hikayeleri ve özel beslemeleri gösterir.

OG Uygulaması, kullanıcılara reklamları, önerilen gönderileri ve Makaraları kaldırma seçeneği verdi.
Resim: OG Uygulaması

The OG App gibi bir şeye duyulan iştah, birçok Instagram kullanıcısının TikTok ile rekabet etmeye çalışırken platformun son pivotlarıyla yaşadığı artan hayal kırıklığına işaret ediyor. Daha kısa biçimli video ve önerilen içerik akışı, kullanıcıları Instagram’ın eski bir sürümüne – OG Uygulamasına çok benzeyen bir şeye geri dönmek için yalvarmaya yöneltti. Meta, uygulamanın klon sitelerine karşı kuralları ihlal ettiği konusunda büyük olasılıkla haklı olsa da, OG Uygulamasının hayranları için yutması daha zor olan hap, Instagram’ın bu sürümünün yakın zamanda geri gelmeyecek olmasıdır.genel-2