Sony’nin yeni PlayStation Stars sadakat programı 5 Ekim’de Kuzey ve Güney Amerika’da başlayacak. şirket çarşamba günü açıkladı. Yeni program, PlayStation hayranlarının oyun oynamak veya belirli kupalar kazanmak gibi şeyler yaparak puan ve dijital koleksiyon gibi ödüller kazanmasını sağlayacak.

Sony ayrıca, daha önce duyduğumuz bilgilerle büyük ölçüde örtüşen programın bazı ince ayrıntılarını da açıkladı. Hizmete yetişkin bir PlayStation Network hesabıyla katılmak ücretsizdir ve oyuncular PlayStation Plus üyesiyse bazı avantajlar kazanabilirken, Stars’a katılmak için PlayStation Plus’a abone olmanız gerekmez. “Tam PlayStation Stars deneyimi”, PlayStation mobil uygulaması aracılığıyla sunulacak, ancak başlamak için konsollar kullanılamayacak; Sony, Eylül ayında Stars’ın konsollara genişleyeceğini söyledi “gelecekte.”

Bazı koleksiyonlar “çok nadir” olacak, ancak endişelenmeyin, onlar NFT değil

PlayStation Stars aracılığıyla hem sadakat puanları hem de dijital koleksiyonlar kazanabileceksiniz. Puanlar, PSN fonları ve belirli PlayStation Store öğeleri gibi şeyler için kullanılabilir. Koleksiyon, PlayStation geçmişindeki karakterlerin ve cihazların dijital versiyonları gibi şeyleri içerecek ve bunları PlayStation uygulamasında bir kutuda gösterebileceksiniz.

Koleksiyonlardan bazıları “ultra-nadir” olacak; Bunları elde etmek için tam olarak ne yapılması gerektiği belirsiz olsa da, Sony’nin blog yazısı, tek Yıldız kampanyası olarak belirli oyunlarda ilk platin kupayı alan kişi olmanın işlerde olduğunu söylüyor. Ancak şirket, koleksiyonların türünün tek örneği olmadığını, “blok zinciri teknolojisinden yararlanmadığını” ve yeniden satılamayacağını veya takas edilemeyeceğini vurguluyor, bu yüzden çok şükür bunlar PlayStation NFT olmayacak.

PlayStation Stars şimdi Asya’da (Japonya dahil) yayılmaya başlıyor ve 13 Ekim’de Avrupa ve Avustralya’da başlayacak.genel-2