Metaverse sürekli artan popülerliğin tadını çıkarıyor. Apple’ın bu alanda bize üç gözlük sunmak istemesinden ve Mark Zuckerberg’in 11 Ekim’de Meta Quest Pro’yu sunmasından sonra, Lenovo şimdi ThinkReality VRX’e katılıyor. Bağımsız VR gözlükleri, halihazırda mevcut olan Meta Quest 2 (eski adıyla Oculus) ve yakın zamanda sunulan Pico 4 ile bazı örtüşmeler gösteriyor.

  • Lenovo bize ThinkReality VRX’i sunuyor
  • VR gözlükleri kablo bağlantısı olmadan kullanılabilir
  • Satışlar 2022’nin sonuna kadar başlamayacak
  • Fiyat hala boş

Lenovo ThinkReality VRX: Yeni VR kulaklığı sunuldu

Şimdiye kadar Lenovo, sözde VR gözlükleri söz konusu olduğunda bu ülkede çok isteksiz davrandı. Örneğin, şirket çok uzun zaman önce kendi ülkesinde Lenovo Legion VR700’ü sundu. Meta Quest 2 ve Pico 4 gibi bunlar da tüketici sektörü için gerçek hepsi bir arada VR gözlükleridir. Veya daha basit bir şekilde ifade etmek gerekirse: oyun için bir VR kulaklığı.

Ne yazık ki, bu model henüz elimizde mevcut değil. Vishal Shah, yerleşik yassı lensler, Qualcomm’un VR işlemcisi, öne bağlı dört 6DoF kamera ve iki RGB geçiş kamerası nedeniyle şimdi sunulan Lenovo ThinkReality VRX için aynı hedef grubun varsayılabileceğini söylüyor, diyor Vishal Shah, XR ve Metaverse GM’si:

Müşterilerimiz, büyüyen kurumsal meta veri deposu için güvenilir, esnek ve ölçeklenebilir ağ geçitleri arıyor. Hibrit senaryolarda ve sanal ortamlarda çalışmanın yeni gerçekleri için birinci sınıf çözümlere ihtiyaçları var. Lenovo ThinkReality VRX’i, kapsamlı uzay eğitimi ve işbirliği için tercih edilen VR çözümü olacak şekilde tasarladık.

Yani hedef grup kumar tüketicileri değil, şirketler. Bu biraz şaşırtıcı, çünkü Lenovo’nun bağımsız VR kulaklığı, Steam ve Oculus VR uygulama mağazalarında avlanacak tüm özelliklere sahip. Ancak ThinkReality VRX gözlüklerinin gururlu sahipleri, WLAN üzerinden sanal gerçeklikte oyun oynayarak uzun saatler harcamamalıdır. Bunun yerine Lenovo, sizi meta veri deposuna getirmek istiyor. Geçiş teknolojisi, kullanıcının 3D modelleri gerçek dünya üzerine bindirmesine olanak tanıyan uygulama olanakları yaratır.

fiyat ve bulunabilirlik

Teknik veriler söz konusu olduğunda, üretici, 2022’nin sonu / 2023’ün başı için planlanan fiili satış başlangıcına ve hedeflenen fiyat hakkında hala sessizdir. Pilin kapasitesi ve yerleşik depolama alanı, kendi kendine yeten VR gözlükleri için önemli bir satın alma kriteri olabilir.genel-27