Retro bilgi işlem meraklısı Matthias Werner, bir sabit disk sürücüsünün (HDD) karakteristik çalışma gürültüsünü yeniden yaratan bir cihaz için tasarımını paylaştı.

bu HDD Tıklayıcı v0.2tarafından dikkatimize sunulmuştur. Liliputinghem nostaljik olduğu söyleniyor ve kullanışlı. Ambiyans için nostaljik ve parlak yeni SSD’nizi (Katı Hal Diski) kullanarak veri erişimi ve aktarımları ile senkronize sesli geri bildirim sağlamak için kullanışlıdır.

(İmaj kredisi: Matthias Werner)

2022 olabilir, ancak daha önce yalnızca dönen pas depolamaya güvenen NAND flash depolamanın ilk lezzetinin keyfini ancak şimdi çıkaran PC kullanıcıları var. Ancak, her değişiklikte olduğu gibi, bir daha asla sabit disk satın almayacağına söz vermiş olan Tom’un Donanım Yönetici Editörü Matt Safford gibi bazı kişiler daha önce sahip oldukları özellikleri gözden kaçırabilir.

Muhtemelen HDD’lerin daha yavaş erişim ve yükleme sürelerini veya nispeten ağır ağırlığı ve kırılganlığını (özellikle bir dizüstü bilgisayarda önemlidir) kaçırmazlar, ancak güç verildiğinde eski bir HDD’den çıkan imza tıklamalarını, tıklamaları ve vızıltılarını kaçırabilirler. işe koy. Bunun gibi bazı insanlar olmalı, bu yüzden Matthias Werner ve arkadaşları 25 € HDD Tıklayıcısı.

HDD Clicker’ın önceden oluşturulmuş satış versiyonu (İmaj kredisi: Matthias Werner)

Gürültülü gadget, öncelikle PC’leri hedef almıyor. Bir retro bilgi işlem meraklısı olarak Werner, çeşitli eski bilgisayarları hızlı ve geniş depolama ile yükseltti ve bir videoda HDD Clicker’ın sistemlerine disket veya HDD gibi havalı retro çözümler ekleyen kişilere eksik gürültüyü ekleyebileceğini açıklıyor. flaş adaptörleri. Videoyu izlerseniz, retro sisteminin bir i486 olduğunu ve IDE HDD’sinin bir CF adaptörüyle değiştirildiğini göreceksiniz.genel-21