Polyphony Digital yeni Gran Turismo 7 Eylül 2022 güncellemesini henüz duyurduğundan, Gran Turismo 7 oyuncularının yarını dört gözle bekleyecekleri bir şey var. Yeni güncelleme, Manzara fotoğrafçılığı modu için üç yeni premium araç ve iki yeni arka plan ekleyecek.

Aşağıdaki güncelleme fragmanını izleyin:

Oyuncular üç yeni araba bekleyebilir:

Volkswagen ID.R ’19

Dünya çapında hız rekorlarını yeniden yazan prototip EV.

ID.R’nin gövdesi, maksimum yere basma kuvveti üretmek için ön ve arkaya yerleştirilmiş büyük kanatlı karbon fiberden yapılmıştır. 5,2 m uzunluğundaki otomobil nispeten büyük ama aslında 1100 kg’dan daha hafif. Çift motorlu 4WD sistemi, maksimum 500 kW (670 BHP) / 650 Nm (66,3 kgfm) güç üreterek 0-62,1 mil/sa hızlanma süresinin yalnızca 2,25 saniye olmasını sağlar. Bu performans istatistikleri, içten yanmalı motorlar kullanan yarış arabaları ile aynı seviyededir. Gerçek dünyada, ID.R dünya çapında sayısız motor sporları etkinliğinde rekor kıran sonuçlarla yarıştı. 2018 Pikes Peak Tepe Tırmanışı’nda, sürücü Romain Dumas 7 dakika 57’lik bir rekor kırdı ve bu, 8 dakikayı aşan ilk koşu oldu. Yine Nürburgring Nordschliefe’de ID.R, 6m5s ile bir EV ile en hızlı tur rekorunu kırdı. Goodwood Festival of Speed’de otomobil, efsanevi tepe tırmanışını 39.9 saniyelik rekorla 40 saniyenin altında bitiren ilk otomobil oldu.

Nissan Silvia K’nin Type S (S14) ’94

6. nesil. Silvia, yüksek bir lüksü geniş gövde biçiminde sunar.

S14, S13’lere kıyasla 1.730 mm genişliğindedir ve iz genişliği de buna uygun olarak artırılmıştır. Yeni model ayrıca genel olarak daha büyük bir gövde için 4.500 mm’de 30 mm daha uzun ve 1.295 mm’de 5 mm daha uzun. Gövde tasarımının daha yumuşak çizgileri, otomobilin genişliğini en çok öne çıkarıyor. K sınıfı modelde ayrıca standart olarak 16 inç jantlar bulunuyordu. Motor, S13’ün SR20 serisinin yeniden ayarlanmış bir versiyonudur. En yüksek dereceli K modelinde ara soğutmalı bir turboşarj bulunur ve 216 BHP/28 kgfm’de önceki nesle göre 14 BHP daha fazla üretir ve doğal emişli Q’lar ve J’ler 157 BHP/19.2 kgfm üretir. Temel süspansiyon yapısı, arkada bir çoklu bağlantı sistemi ile ön destekler kullanılarak S13’ten de alınmıştır. Araba ayrıca ‘Süper HICAS’ elektronik arka tekerlek direksiyon sistemi ile de mevcuttu.

Porsche Vision Gran Turismo Spyder

Porsche’nin spor otomobilin geleceğine ilişkin modern ama cüretkar açıklaması.

Porsche Vision Gran Turismo, Alman üreticinin bu geleneğini takip ediyor ve aynı zamanda spor otomobilin geleceği hakkında gerçekten modern ve cesur bir ifade. Tarihi Porsche spor otomobillerinin ikonik tasarımının unsurlarını, rekor kıran 919 Hybrid’in yarış otomobili genleri ve Porsche’nin ilk elektrikli spor otomobili Taycan’ın öncü ruhu ile yüksek performanslı hafif bir spor otomobilde birleştiriyor. Dış ve iç tasarım sorunsuz bir şekilde birbirine akar ve sürücülere otomobille bütünlük hissi verir ‒ özellikle son teknoloji karbon monokok şasinin kokpitine oturduklarında. Porsche Vision Gran Turismo’nun çift elektrikli motor düzeni, 820 kW (1.098 BHP) sistem güç çıkışı ve 1.090 Nm (111 kgfm) maksimum tork sunar. Yenilikçi bir aktif aerodinamik sistem, otomobilin performansını artırmak için tüm sürüş koşullarına dinamik olarak tepki verir. Nürburgring Nordschleife gibi pistlerde veya dağ yollarında bulunan zorlu virajlar ve yüksek hızlı segmentler için mükemmel şekilde uygundur.

Gran Turismo 1.23 güncellemesi ayrıca yeni Kaliforniya II (Yosemite Ulusal Parkı) ve Tokyo II (Sakurada-dori) oyun içi Manzara fotoğrafçılığı modu için arka planlar.

Gran Turismo 7’nin bir sonraki güncellemesi 29 Eylül 2022’de 2AM ET / 7AM BST / 3PM JST / 11PM PDT’de (28 Eylül) yayınlanacak. Oynanışla ilgili ayarlamaları ve daha fazlasını içermesi gereken tam yama notları için MP1st’te bizi izlemeye devam edin.

Kaynak: PlayStation Bloguoyun-6