Çok kapsamlı bir yokuş yukarı savaştan sonra, Google Stadia nihayet bir gün olarak adlandırdı. Akış hizmeti, hizmeti Ocak 2023’te resmi olarak kapatıyor ve oyunculara tüm Stadia donanım ve yazılımları için Google hesaplarına geri ödeme sunacak ve bu, programın sona erdiğinin işaretidir.

Güle güle Google Stadia, sizi pek tanımıyorduk

Google Stadia, oyun dünyasında büyük bir oyun değiştirici olmaya ayarlandı. Google kadar büyük bir erişime ve isme sahip bir şirketin, konsolların vahşi dünyasında rekabete dayanabileceğini ve Sony, Microsoft ve Nintendo ile rekabet edebileceğini düşünebiliriz.

Google Stadia, 2019’daki kuruluşundan bu yana, Geforce Now ve Amazon Luna gibi rakiplerle hizmeti zorlaştıran rekabette adil bir paya sahip oldu.

İçinde Blog yazısışirket faaliyetlerini durdurma planlarını özetliyor.

Bu yılın başlarında, Google Stadia dahili geliştirme stüdyolarından birini kapattı ve bunun hizmetin kapanmasının ilk işaretleri olmasına rağmen, hayranlarına bir tweet ile durumun böyle olmadığına dair güvence verdiler.

Google Stadia gerçekten de iyi bir pazarlama varlığına ve paylaşımına sahipti, ancak bulut oyunları için çekiciliğin olmaması ve ürünün hala ilk yıllarında olması, hizmetin tahmin etmediği bir şey olabilir.

Google Stadia artık çalışmıyorken, bulut oyun seçenekleri alanı artık yalnızca Amazon Luna ve Geforce Now arasındaki kapmak için hazır.

Blog gönderisine göre, hizmet 18 Ocak 2023’e kadar çalışacak. Şirket, o zamana kadar platform üzerinden oyunculara satılan fiziksel ve dijital ürünler için geri ödemeleri sıralamış olacağını umuyor.

Diğer çevrimiçi mağazaların çoğu bu kadar cömert bir jest sunmayacağından, bu gerçekten Google açısından takdire şayan bir harekettir.

Google Stadia, öldürülmüşbygoogle mezarlık.oyun-5