Google, temel arama işlevinde, web’de aramayı daha hızlı ve daha uygun bir süreç ve daha fazlasını yapmaya odaklanan bir dizi değişiklik duyurdu.

adresinde duyuruldu Konferansta Ara (yeni sekmede açılır)Tüm bu değişiklikler, ABD’de yakında kullanıma sunulacak ve ilk büyük giriş, çeşitli araçlara kısayolların, arama çubuğunun hemen altında yer alacak olmasıdır.

Bunlar, kamerayla metin çevirmek veya bir melodiyi mırıldanarak tanımlamak veya gerçekten de kamera aracılığıyla bir ev ödevi sorununa yardımcı olmak için bir simge gibi şeylerdir – ihtiyaç duyabileceğiniz ve artık bir dokunuşla çok hızlı bir şekilde erişilebilen genel görevler ilgili kısayolda.

Bu durumda, özellik başlangıçta ABD’de (İngilizce) iOS için Google uygulamasına geliyor ve kuşkusuz daha geniş bir kullanıma sunulacak.

Temel aramayı daha hızlı ve daha sezgisel hale getirmek açısından Google, siz bir sorgu yazarken doğrudan arama kutusunun altında görünen konu seçeneklerini kullanıyor. Google’ın verdiği örnek, birinin ‘en iyi Meksika şehirleri’ için bir arama yazmasıdır ve bu metni girdikten sonra, ‘aileler için’, ‘gurbetçiler için’, ’emekli olmak’ gibi sorguyu bitirmek için bir dizi öneri açılır. , ve benzeri. Bunlar, ihtiyaç duyacağınız en olası seçeneklerdir ve umarız, basit bir dokunuşla sorgunuzu hızla bitirmenize olanak tanır.

Yine, bu özellik başlangıçta ABD’de (İngilizce olarak) kullanıma sunulacak, Google’ın bize bildirdiği “önümüzdeki aylarda” ve aynı şey, keşfetmek üzere olduğumuz geri kalan yetenekler için de geçerli.

Sırada, yine Google’ın bir şehir arama örneğinde olduğu gibi, artık belirgin bir şekilde görsel hikayeleri ve o yeri ziyaret etmiş kişilerin video kliplerinin beğenilerini içeren bir aramayla ortaya çıkan ayrıntılar var. Vurgu, örneğin sadece tarihi veya coğrafi gerçekler yerine, şehri gezmekle ilgili ipuçları, oraya nasıl seyahat edileceği veya kaldığınız süre boyunca ne yapmanız gerektiği gibi daha pratik bilgiler vermektir (hala öğrenemeyeceğinizden değil). bunun bir kısmını sonuç olarak alın).

Bir aramadan sonra, ziyaret edeceğiniz şehrin plajları gibi keşfetmek isteyebileceğiniz başka konulara işaret eden öneri düğmeleri de arama kutusunun altında açılır ve bunlara dokunmanız ve daha da derine inmeniz yeterlidir. gerekirse başka öneriler.

Son olarak Google, arama sonuçlarının sunulma şeklini “insanların konuları keşfetme yollarını daha iyi yansıtacak” şekilde yenilediğini, yani siz aşağı kaydırdıkça ilgili konuların vurgulanacağını söylüyor. Verilen şehir örneğine bağlı kalarak, bu konular yerel mutfak ve yemek tarifleri, müzik gelenekleri, sanat vb. ile ilgili sonuçların beğenilerini içerir.


Analiz: Zamanla hareket etmek için bazı büyük değişiklikler

O halde buradaki amaç, başta belirttiğimiz gibi aramayı daha kolay ve hızlı hale getirmek ve bir yeri ziyaret etmiş kişilerin videolarının beğenisiyle daha pratik içerik ve tavsiyeler sunmak ve aynı zamanda bunu basitleştirmektir. Her türlü ilgili konuyu görmek ve keşfetmek için mümkün olduğunca.

Daha yakın zamanlarda web’in bazı köşelerinde, arama sonuçlarının kalitesi söz konusu olduğunda Google’ın eskisi gibi olmadığıyla ilgili şikayet ileti dizileri fark ettik ve bu nedenle şirket belki de değişmeye başlamanın zamanının geldiğini hissetti. işler yukarı – oldukça büyük bir şekilde. Burada tüm bu farklı unsurlarla birlikte kesinlikle yeni bir arama yaklaşımı var, bu yüzden yeni aramayı gerçekten kullanmaya başladığımızda bunun nasıl sonuçlandığını görmek ilginç olacak; ve tabii ki Google hakkında daha şüpheci hale gelenlerin tepkisinin ne olduğu.

Google, bulacağınız kadar eski bir web ustasıdır ve zamana ayak uydurmakta başarısız olmamalıdır. Bu nedenle, gençlerin Google’da arama yapmak yerine TikTok’a bir şeyler keşfetmek için girdiğine dair dedikodular olduğunda, bu belki Google için bir tehdit değil, ama kesinlikle biraz endişe verici ve dikkat edilmesi gereken bir şey olmalı.

ABD dışındaki diğer bölgeler bu değişiklikleri ne zaman alacak, bilmiyoruz, ancak ABD’de “önümüzdeki aylarda” geldiklerini gördükçe, özellikle küresel olarak yavaş bir sunum olacak gibi görünüyor. terimler.genel-6