Şu durumu hayal edin: Evde dinleniyorsunuz, Netflix izliyorsunuz ve aniden iPhone’unuzda bir bildirim alıyorsunuz. Cihazınızı alıyorsunuz ve daha önce hiç görmediğiniz bir şey görüyorsunuz: Apple News’de takip ettiğiniz medya kuruluşlarından birinden çok uygunsuz, iğrenç ve burada PhoneArena’da söyleyemeyeceğimiz bir şey söyleyen bir mesaj. Böyle bir şeyin olma ihtimali çok zayıf, değil mi? Şey, evet, sana katılıyoruz. Ancak, sadece oldu. Birçok Apple News kullanıcısı, Twitter’da, Amerikan iş dergisi Fast Company tarafından tam olarak böyle uygunsuz bir metinle gönderilen bir bildirim aldıklarını paylaştı. Mesaj “Thrax buradaydı” ile bitiyor ve bunun aslında Fast Company’nin Apple News’e erişimini bir şekilde ele geçirmeyi ve bu rahatsız edici bildirimleri derginin tüm takipçilerine göndermeyi başaran bir bilgisayar korsanı olduğunu gösteriyor.

Panik yapma. Saldırı tehlikeye girmiş gibi görünmüyor Apple’ın hizmeti herhangi bir şekilde, çünkü bildirimler sadece bir dergiden geliyor. Ayrıca saldırının ardından Apple News, Twitter üzerinden Fast Company’nin saldırıya uğradığını kabul eden ve uygulamasında kanalını devre dışı bıraktığını belirten bir açıklama yaptı.

Fast Company’den böyle bir bildirim almadıysanız ve görmek istiyorsanız, Twitter’da ara. Apple, Apple News ortaklarının okuyucularına gönderdiği mesajları denetlemese de, bu tür şeylerin tekrar olmasını önlemek için bunu yapmaya başlamak muhtemelen harika bir fikir olacaktır.

telefon-1