İcra Müdürlüğü (ED), Rs değerinde Bitcoin’leri dondurdu. Aamir Khan adlı bir adama ve mobil oyun uygulaması – E-nuggets ile ilgili diğerlerine karşı yürütülen bir soruşturmanın ardından Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PMLA) hükümleri uyarınca 12.83 crore.

İcra dairesine göre, Federal tarafından yapılan bir şikayete dayanarak, Park Street Polis Karakolu, Kalküta Polisi tarafından IPC’nin çeşitli bölümleri altında Aamir Khan ve diğerleri aleyhine açılan 15 Şubat 2021 tarihli bir FIR temelinde bir soruşturma başlattı. Banka yetkilileri, Kalküta Büyükşehir Başsavcısı mahkemesinde.

Nesar Ahmed Khan’ın oğlu Aamir Khan, ED’nin halkı dolandırmak amacıyla tasarlandığını söylediği bir mobil oyun uygulaması E-Nuggets’ı piyasaya sürdü.

“Ayrıca, halktan önemli miktarda para toplandıktan sonra, söz konusu Uygulamadan birdenbire geri çekilme, şu veya bu bahaneyle durduruldu. Ardından, profil bilgileri dahil tüm veriler söz konusu Uygulama sunucularından silindi.” ajans Çarşamba günü söyledi.

Ajansın soruşturması, sanığın oyun uygulaması (E-Nuggets) aracılığıyla yasadışı olarak kazanılan miktarın bir kısmını Crypto Currency Exchange kullanarak denizaşırı ülkelere aktardığını ortaya çıkardı.

“Kripto para/kripto varlık satın almak için kullanılan WazirX’te Pixal Design Sahibi Sima Naskar adına böyle bir sahte hesap açıldığı tespit edildi. Daha sonra söz konusu kripto paralar başka bir hesaba aktarıldı. Kripto Borsası yani ‘Binance'” dedi.

Bu ayın başlarında, İcra Müdürlüğü’nün (ED), Kalküta merkezli bir mobil oyun uygulaması şirketinin destekçilerine baskın düzenlediği bildirildi. Yetkililer Rs üzerinde nakit kurtardı. Bildirildiği gibi, kara para aklama soruşturmasının bir parçası olan baskın sırasında 7 crore. E-Nuggets adlı oyun uygulaması ve Aamir Khan ve diğerleri olarak tanımlanan organizatörü, şirkete karşı bir FIR açıldıktan sonra ED tarafından araştırıldı. ED, baskını bir tweet aracılığıyla açıkladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8