Bu, ABD'de ilk uçuşunu gerçekleştiren dünyanın ilk tamamen elektrikli uçağıdır.

adlı tamamen elektrikli bir uçağın prototipi Aliceilk uçuşunu merkezde yaptı Washington ABD’de bu hafta eyalet.

Göre Seattle Times, uçak havaalanının etrafında iki geniş dönüş yaparak 3.500 feet’e tırmandı. Salı günü sabah 7.10’da havalandı ve dokuz yolcu ve iki pilotu ağırlayacak şekilde tasarlandı.

Ayrıca Okuyun

Ayrık üretimde Asya-Pasifik endüstriyel IoT harcamaları 89 milyar talep raporuna ulaştı

Yerdeki insanlar, doğrudan tepeye doğru giderken uçağın arkasındaki pervanelerin vızıltısını ve vızıltısını duyabiliyordu. Rapora göre, sadece 8 dakika sonra uçak güvenli bir iniş yaptı.

Uçak, yaklaşık 15.000 fit yükseklikte şehirler arasında birkaç yüz mil uçan bir elektrikli ticari banliyö uçağının potansiyelini göstermek için Arlington merkezli başlangıç ​​Eviation tarafından tasarlandı ve üretildi.

Uçağın adı ilham aldı lewis carrollAlice’in maceralarının fantastik hikayeleri harikalar diyarı.

Ayrıca Okuyun

Uzmanlar, yerli insansız hava araçlarının kullanımı konusunda hala endişeler olduğunu söylüyor.

4 tonun biraz üzerinde bir ağırlığa sahip olan bu araç, karbon kompozit gövde ağırlığının yarısından fazlasını oluşturan 21.500’den biraz fazla küçük Tesla tarzı pil hücresinden güç alıyor.

Teknoloji öncüdür ve bu bölgeyi havacılıkta sıfır emisyonlu, sürdürülebilir bir dönem geliştirme çabalarının ön saflarına yerleştirir. Ancak rapora göre, sıradan bir hava yolculuğu modu haline gelmek için gerekli ekonomik getirileri sağlayıp sağlayamayacağı oldukça belirsiz.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9