Resmi bir iPhone, iPad veya Watch duyurusu beklentisiyle Apple ile ilgili yanlış sızıntıların nasıl ortaya çıktığını ve orman yangını gibi yayıldığını hiç merak ettiniz mi?

Bazı söylentiler (özellikle aylar hatta yıllar öncesinden bildirilenler) gerçekte hiçbir temele sahip değilken, gölgeli “bahşiş verenlerin” hayal gücünden ortaya çıkarken ve kendi kendini sızdırıcı ilan eden, hiçbir sicil kaydı olmayan, diğerleri açıklanamaz bir şekilde düşüyor gibi görünüyor. birden fazla güvenilir kaynaktan resmi olmayan “onay” aldıktan sonra.

İkinci senaryo kesinlikle sözde için geçerlidir. iPhone 14 Max, piyasaya çıkmadan birkaç gün öncesine kadar aylarca bu adla anıldı. iPhone 14 Plus sonunda gün ışığını gördü. Komik bir şekilde (en azından geçmişe bakıldığında), ilk “Artı” fısıltıları şüpheli olarak etiketlendi.
Ama ortaya çıktığı gibi, tüm o içeriden beklenenler Apple’ın Max takma adını taşıyan Pro olmayan 6.7 inçlik ahizesi tamamen yanlış olmayabilir. Bunun nedeni, Cupertino merkezli teknoloji devi, markalaşma planlarını on birinci saatte neredeyse kesinlikle revize etti.

Nispeten küçük olsa da, bu yazıların yazıldığı sırada bu hatalar henüz düzeltilmedi ve sızıntı yapanların büyük çoğunluğunun tüm iPhone 14 ailesinin adlandırma şeması konusunda haklı olduğunu kanıtladı (veya en azından ima etti).

Açıkça bilmediğimiz ve muhtemelen asla öğrenemeyeceğimiz şey, Apple’ın bu şüphesiz son dakika değişikliğini tam olarak sızıntıları ve sızıntıları tehlikeye atmak için mi yoksa başka bir şeyin (ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok) revizyona yol açıp açmadığıdır.telefon-1