Bir komidin üzerinde Halo Ring'in bir fotoğrafı

Halo Ring bir komodinin üzerine oturur ve uykunuzu algılar.
Ekran görüntüsü: Amazon

Amazon, akıllı ev ekosistemine bir dizi yeni bağlı cihazı tanıtmak için bugün yalnızca davetli bir etkinlik düzenledi ve ayrıntıları paylaşmak için buradayız. Şirket ilan edildi Halo Rise, komodinin üzerine oturan ve uykunuzu takip etmenize yardımcı olan bir cihaz ve ayrıca bir yeni Echo akıllı hoparlör ailesi. Eero mesh wifi ağ sistemi de yeni yeteneklerle bir miktar darbe aldı. Ve şimdi Alexa’yı arabanıza getirmenin başka bir yolu var.

Nokta ve Saat

Echo Dot ve Echo Dot with Clock, önceki modellerin yeni nesil versiyonlarıdır. Tam kapsamlı bir sürücüyü ve Amazon’un Echo Dot cihazlarından herhangi birinin “en yüksek gezi hoparlörü” dediği şeyi içeren yeni bir ses mimarisi ile güncellendiler. Şirket, önceki nesil cihazlara göre net vokaller ve “basın iki katına kadar” vaat ediyor. Ne yazık ki, henüz sürücü boyutu veya benzeri hakkında net bir istatistik yok.

Echo Dot ve Echo Dot with Clock, Alexa’nın bağlamsal komutları gerçekleştirmesi için yeni işlemcilere ve sensörlere de sahip. Bunların hepsi Amazon’un ortam hesaplama fikrinin bir parçası ve onu çalışırken görmek ilginç olacak. Şirket, Echo Dot bir odaya girdiğinizi algıladığında bağlı bir aygıtı açan eylemleri ayarlayabileceğinizi söylüyor. Ayrıca Echo Dot ve Echo Dot with Clock’ta hareket kontrollerini sağlayan bir ivmeölçer vardır ve Echo Dot with Clock’ta yüksek yoğunluklu LED “noktalar” vardır, böylece takvim etkinlikleri ve hava durumu gibi şeylere uzaktan, hatta doğrudan göz atabilirsiniz. Güneş ışığı.

Echo Dot 50 dolara satılıyor ve üç renkte geliyor: derin deniz mavisi, kömür ve buzul beyazı. Saatli Echo Dot 60 dolar ve iki renkte geliyor: bulut mavisi ve buzul beyazı. Cihazların tümü şimdi ön sipariş için hazır ve önümüzdeki ay gönderilmeye başlanacak.

Çocuklar ayrıca iki yeni Echo Dot Kids tasarımı alıyor. 60 dolarlık cihaz şimdi baykuş ve ejderha görünümünde geliyor ve yüzleriyle eşleşmesine yardımcı olmak için farklı Alexa seslerine sahip olacak. Buradaki fikir, Alexa’yı çocuklarınız için daha lezzetli hale getirmektir, böylece güne başlamak için ekosisteme güvenmeye başlarlar. Her Echo Dot Kids, çocuk merkezli içeriğe erişim sağlayan bir yıllık Amazon Kids+ aboneliği ile birlikte gelir.

Yankı Noktası ve yankı nokta saatinin bir fotoğrafı

Echo Dot Clock (solda) ve Echo Dot (sağda).
resim: Amazon

Her şeyin Eero’su

Bu yeni yetenek, kendi küçük çağrısını garanti edecek kadar heyecan verici. Echo Dot ve Echo Dot with Clock, Eero’nun mesh wifi ağ donanımına sahip olacak, bu da ev ağınızda kablosuz genişleticiler olarak hizmet edebilecekleri anlamına geliyor. 4. nesil Yankı dik hoparlörü de bu özelliği alacak. Adı Eero Yerleşik ve kablosuz güncelleme olarak yukarıda belirtilen cihazlara 20 Ekim’de yayınlanacak. Bunun, şirketin Echo Show cihazlarında dahili ağı için bir ağ genişletici olarak hizmet etmek için kullandığı Amazon’un Kaldırım teknolojisi ile ilgili olup olmadığı açık değil.

Halo Yükselişi ve Parlatıcı

Halo Rise tamamen yeni bir üründür. Giyemezsiniz, ancak Amazon’un Halo sağlık merkezli cihazlar ailesine aittir. Bunun yerine, Halo Rise komodinin üzerine oturur ve gün doğumu alarm saati olarak çalışır.

Halo Rise, uyku ortamınızı optimize etmeye yardımcı olmak için odanızla ilgili çeşitli bilgileri okuyabilir. Ortam ışığını ve nem seviyelerini algılar. Ve dış dünyayı ve uykunuzu nasıl etkileyebileceğini algılamak için konum verilerini kullanır. Hareketlerinizi ve gece boyunca nasıl uyuduğunuzu izlemek için temassız sensör teknolojisi ve makine öğrenimi kullanır. Amazon, doğruluğu sağlamak için uyku algoritmasını uyku klinikleriyle doğruladığını söylüyor.

Ancak Halo Rise oldukça pahalı. 140 dolar ve ne zaman geleceğinden emin değiliz. Amazon sadece yakında geleceğini söyledi.

Echo Studio biraz geliştirir

Echo Studio'nun bir fotoğrafı

Beyaz Amazon Echo Studio.
resim: Amazon

Bas ihtiyacınız var mı? Şimdi yeni bir renkte mevcut olmasına rağmen büyük bir yükseltme almayan Echo Studio’nun amacı budur. Amazon, mevcut mekansal ses işleme teknolojisini geliştirmeye yardımcı olmak için cihazın içindeki yazılımı değiştirdiğini söyledi. Ancak bu güncellemenin mevcut Amazon Echo Studio donanımına ne zaman sunulacağına dair belirli bir tarih yok. Yeni bir tane satın almak isterseniz, Echo Studio’nun maliyeti 200 dolar.

Echo Auto, Alexa’yı arabaya koyuyor

Amazon Echo Auto'nun bir fotoğrafı

İkinci nesil Amazon Echo Auto.
resim: Amazon

Alexa’yı arabada kullanmaya meraklıysanız, Amazon, eller serbest kontrolü etkinleştirmek için Bluetooth veya AUX üzerinden bağlayabileceğiniz küçük bir dongle olan ikinci nesil Echo Auto’yu da duyurdu.

Echo Auto, önceki nesilden çok daha küçüktür. Cihaz, yoldayken sizi duymak için beş mikrofon kullanır. Arabanızdaki müziği kontrol etmek için kullanabilir, ardından eve daha fazla Alexa cihazıyla girdiğinizde sıkışma seansına devam edebilirsiniz ve ayrıca yol yardımı aramak için de kullanabilirsiniz. Yol yardımı kullanıyorsanız, Amazon sizin için yardım sağlamak üzere sizi bir temsilciye bağlayacaktır. Ayrıca çekici veya benzin deposu gibi bir hizmet kullanmadığınız sürece hiçbir şey için ödeme yapmazsınız. Dongle’ın fiyatı 55 dolar.genel-7