VK, oyun bölümü My.Games’i Leta Capital girişim fonunun yönetici ortağı Alexander Chachava’ya 642 milyon dolara satıyor.VK, oyun yönü için bir alıcı seçmek için çok aşamalı bir prosedürün tamamlandığını ve My.Games’in %100’ünün Leta Capital’in yönetici ortağı Alexander Chachava’ya satıldığını duyurdu. Anlaşma, şirketin stüdyoları ve oyun ürünleri de dahil olmak üzere tüm My.Games varlıklarını içeriyor. Anlaşma $ 642 milyon değerinde idi.“, – VK mesajında ​​​​belirtildi.

Rapora göre My.Games kurucu ortağı Vladimir Nikolsky VK’dan ayrılıyor ve My.Games’i geliştirmeye devam edecek. Şirket, VK’nın VK Play markası altında kendi oyun hizmetlerini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

VK Play, bir oyun kataloğu, bulut oyunu, VK Play Live akış platformu, turnuva platformu ve haber medyasını birleştiren Nisan 2022’de başlatılan bir Rus oyun platformudur. VK’nın oyun departmanını sekiz yıldan fazla yöneten Vasily Maguryan, VK Play’in başına geçecek.

Girişim sermayesi şirketi Leta Capital teknolojiye yatırım yapıyor, öncelikli alanlar yapay zeka teknolojileri, süreç otomasyonu, büyük veri analitiği, oyun ve sanal ve artırılmış gerçeklik alanındaki projeler. Leta Capital tarafından yönetilen fon portföyünde 30’dan fazla şirket bulunmaktadır.genel-22