Popüler Viking hayatta kalma oyunu Valheim, yarın (29 Eylül) PC için Xbox Game Pass’e geliyor ve bunun beklentisiyle geliştirici Iron Gate Studio, Steam’deki insanların Microsoft’un PC başlatıcısını kullananlarla oynayabilmesi için çapraz oyun yayınlıyor. Muhtemelen, bu çapraz oyun sonunda Valheim onları başlattığında konsolları içerecek. alabilirsin Valheim güncellemesi 0.211.7 için tam notlaraşağıda.

“Bu yama tam çapraz oyun desteği içeriyor, bu da nereden oynarlarsa oynasınlar başka herhangi bir Valheim oyuncusuyla oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Arkadaşlarınız oyunu farklı bir platform üzerinden alırlarsa, katılabileceksiniz. oyunlarını ve onlara ipleri göster ya da neden onları kendi dünyana davet edip tüm havalı binalarını göstermiyorsun?

Adanmış sunucu ana bilgisayarlarının, Steam dışı oyuncuların katılabilmesini istiyorlarsa çapraz oynamayı etkinleştirmeleri gerekecek ve ardından özel sunucular hem normal IP adresiyle hem de yeni katılım kodlarıyla birleştirilebilir. Her zaman olduğu gibi, oyununuzun arkadaşlarınızla aynı yama sürümüne sahip olduğundan emin olun, aksi takdirde birbirine bağlanmak çalışmayabilir. Sürüm numarasını ana menü ekranınızın sağ alt köşesinde bulacaksınız.”

Ayrıntılı yama notları:

  • Çapraz oyun desteği eklendi
  • Oyuncuların kaydetmeleri ve yedeklemeleri geri yüklemesini/kaldırmasını kolaylaştırmak için ‘Kayıtları yönet’ GUI eklendi
  • Oyun içi barındırma için küçük ağ optimizasyonu (Diğer oyuncular aynı anda oyundayken ev sahibi için daha az talepkar)
  • ‘Oyuna Katıl’ sekmesi güncellendi. Oyuncular artık favori sunucuları ekleyebilir ve bir sunucunun çalışıp çalışmadığını ve crossplay’i destekleyip desteklemediğini görebilir.
  • Oyuncular artık çapraz oynamayı desteklemek için Özel sunucuları çalıştırırken ‘-crossplay’ parametresini kullanabilir. Bu parametreyi kullanırken, arka uç Steamworks yerine Playfab’ı çalıştıracaktır. (Çapraz oynamayı destekleyen bir Dedicated sunucuya katıldığınızda bir ‘Katılma kodu’ görünecektir. Oyuncular bu kodu sunucuya katılmak için kullanabilirler. Bu Katılım kodu, sunucu yeniden başlatıldığında yeniden oluşturulur.)
  • Sunucunuz henüz güncellenmemişse, oyunun önceki Steam sürümünde oynayabileceğiniz yeni bir şube olan “default_old” eklendi (dalın görünmesi için Steam’in yeniden başlatılması gerekebilir).

Valheim şimdi PC’de mevcut ve 2023 baharında Xbox One ve Xbox Series X/S’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun bir sonraki büyük genişlemesi Mistlands güncellemesi olacak, ancak bunun ne zaman olacağı bilinmiyor.

Bu yazıda bahsedilen ürünlergenel-17