Motorola’nın Moto G71’i oldukça çekici bir 5G telefonuydu Ocak ayında yeniden başlatıldığında. Sadece 300 Euro’ya orta sınıf, çarpıcı 6,4 inç OLED FHD+ ekran, üçlü kamera (50MP+8MP+2MP), 6/8GB RAM ve devasa 5.000 mAh pil gibi iyi özelliklerden fazlasını sundu.

İyi haber, Motorola’nın ay sonuna kadar devam filmi çıkarmayı planlaması. Haber verilmeyen Moto G72, aralarındaki bir işbirliğine nezaketen sızdırıldı. fiyatBaba ve @OnLeaks. Resmi görünen resimlere bakılırsa, yaklaşan telefon Moto G71’in su geçirmez tasarım gibi bazı özelliklerini miras alıyor gibi görünüyor.

Ancak Moto G72, üçlü kamera yapılandırmasını korurken, Motorola, ana sensörün boyutunu 108MP’ye çıkardı. Diğer iki kamera da aynı – 8MP ultra geniş ve 2MP derinlik.

Motorola’nın dahil edip etmeyeceği belli değil. FCC’de (Federal İletişim Komisyonu) tespit edilen tek sürüm bu özellikten yoksun olduğundan, Moto G72’de 5G desteği. Motorola’nın aynı anda hem 4G hem de 5G varyantlarını piyasaya sürmesi oldukça olası.

Sızıntı, fotoğraflarla birlikte Moto G72’nin bu ay tanıtılacağından da bahsediyor, bu da önümüzdeki birkaç gün içinde resmileştirilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Diğer teknik özelliklere gelince, şu anda Moto G72 hakkında çok az ayrıntı mevcut. Yine de, Motorola’nın yerini alacağını güvenle varsayabiliriz. Moto G71’e daha yeni bir güç sağlayan Qualcomm Snapdragon 695 5G yonga seti.

Motorola, müşterilere daha fazla seçenek sunmak için birkaç model daha sunsa da, bellek miktarı muhtemelen aynı kalacak – 6/8 GB RAM ve 128 GB depolama. Bir başka kesin gerçek, işletim sisteminin önceki sürümü yerine Android 12’yi çalıştıracağıdır.

Söylentiye göre Moto G72, 33W hızlı şarjlı, benzer boyutta 5.000 mAh pil ile güçlendirilecek. Yine de ekranda bir haber yok, ancak rapor doğruysa, bu hafta Moto G72 hakkında her şeyi öğrenmeliyiz.

telefon-1