Telekomünikasyon Departmanı, telekom servis sağlayıcıları ve kolluk kuvvetleri ile koordineli olarak, internet üzerinden alınan ISD çağrılarını Hindistan’daki mobil ve kablolu müşterilere yasadışı olarak yönlendiren 30 kuruluşu çökertti.

Yasadışı telekom kurulumları, öncelikle bir tarafta internet bağlantısını kullanır ve düzenlemelere göre izin verilmeyen çağrı dağıtımı için yerel mobil ve sabit hat ağına bağlanır. Bu tür yasadışı kurulumlar, hükümet için güvenlik tehdidi ve gelir kaybı oluşturur.

Resmi bir açıklama, “DoT saha birimleri, TSP’ler (Telekom Servis Sağlayıcıları) ve kolluk kuvvetleri ile koordineli olarak, son dört ayda bu tür 30 yasadışı telekom kurulumunun operasyonlarını ortaya çıkarmayı başardı.” söz konusu Çarşamba günü.

Açıklamada, halktan bu tür yasa dışı kuruluşları DoT’nin çağrı merkezine bildirmeleri istendi.

Hükümet, Hindistan cep telefonu veya sabit hat numarasını gösteren herhangi bir uluslararası çağrı alındığında vakaları halka bildirmek için 1800110420 ve 1963 numaralı çağrı merkezleri kurdu.

İnternet kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için, Telekomünikasyon Bakanlığı (DoT), hükümetin Hindistan’daki telekomünikasyonu yöneten mevcut yasal çerçeveyi değiştirmeyi amaçladığı yeni bir Yasa Tasarısı hazırladı.

Hükümet, yeni yasa tasarısı aracılığıyla 1885 tarihli Hindistan Telgraf Yasasını, 1933 tarihli Telsiz Telgraf Yasasını ve 1950 tarihli Telgraf Telleri (Yasadışı Mülkiyet) Yasasını birleştirmeyi amaçlıyor.

Merkez, Hindistan’ın 21. yüzyılın gerçeklerine uygun bir yasal çerçeveye ihtiyacı olduğuna inanıyor, 2022 Hindistan Telekomünikasyon Yasası olarak adlandırılması önerilen Yasa Tasarısına açıklayıcı not dedi.

“Telekomünikasyon sektörü için mevcut düzenleyici çerçeve, 1885 tarihli Hindistan Telgraf Yasası’na dayanmaktadır. Telekomünikasyonun doğası, kullanımı ve teknolojileri, “telgraf” çağından bu yana büyük bir değişime uğradı. Dünya, “telgraf” kullanımını durdurdu. 2013″ açıklamasında bulundu.


Bugün uygun fiyatlı bir 5G akıllı telefon satın almak, genellikle bir “5G vergisi” ödeyeceğiniz anlamına gelir. 5G ağlarına başlar başlamaz erişmek isteyenler için bu ne anlama geliyor? Bu haftaki bölüm hakkında bilgi edinin. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8