“Gelecek yılın başlarından itibaren” Google, telefon numaranız, e-posta adresiniz veya ev adresiniz gibi kişisel bilgileriniz “sizinle ilgili sonuçlar” aracının bir parçası olarak arama sonuçlarında görünürse sizi bilgilendirebilecek. Duyuru, Google’ın resmi olarak, insanların kişisel bilgileriyle sonuçlar için kolayca yayından kaldırma talepleri oluşturmasına olanak tanıyan aracı kullanıma sunmaya başlamasıyla birlikte geldi. Araç, geçen hafta bazı insanlar için görünmeye başladı.

bir tweette, şirket, bildirim sisteminin seçileceğini söylüyor. İdeal olarak, çoğu insanın açmak zorunda kalacağı bir şey değildir; ancak, özellikle yüksek profilli pozisyonlarda bulunanlar veya kendilerini taciz kampanyalarının hedefinde bulanlar için seçeneğe sahip olmak güzel olacaktır.

Bununla birlikte, Google’ın web’deki içeriği değil, yalnızca arama sonuçlarını aldığını belirtmekte fayda var. Bilgiler, hangi sitede barındırılıyorsa orada olacak, ancak insanların bulması daha zor olacak.

Google, bir süredir insanların bu tür arama sonuçlarının kaldırılmasını talep etmesine izin veriyor (ve kasıtlı taciz veya tehdit içeren sonuçlar için bu yeteneğe daha da uzun süre sahipti), ancak sürece erişimi önemli ölçüde kolaylaştırmak için çalışıyor. bu aracınızla ilgili sonuçlar Google’ın formun bağlantısını içeren özel yardım makalesini bulmak yerine, birkaç düğmeye dokunarak sonuçları kişisel bilgilerinizle işaretlemenize olanak tanır.

Ayrıca, bu istekleri izlemeniz için bir yer sağlar. Bunun için bildirimler gelecek yıl dağıtılmaya başladığında, potansiyel olarak zararlı sonuçları bildirmek için manuel olarak aramanız gerekmeyeceğinden, daha da güçlü olacaktır.

genel-2